LM.plSportCzas na derby! Regionalne starcie rozpocznie rundę rewanżową II ligi

Czas na derby! Regionalne starcie rozpocznie rundę rewanżową II ligi

Dodano: , Żródło: LM.pl
Czas na derby! Regionalne starcie rozpocznie rundę rewanżową II ligi
II liga

Na ten mecz czekają wszyscy kibice w Koninie i we Wrześni. Starcie KKF Automobile Torino z KP Wooden Villa rozpocznie rundę rewanżową w II lidze futsalu.

Czy KKF Automobile Torino Konin był podrażniony po porażce we Wrześni w listopadzie? Na pewno. Czy będzie chciał się zrewanżować KP Wooden Villa? Na pewno. Czy to oznacza duże emocje już w najbliższą niedzielę? Najprawdopodobniej. Nie może być inaczej, skoro to derby Wielkopolski i kolejna odsłona rywalizacji zespołów z Konina i z Wrześni.

Wspomniana listopadowa porażka mogła zwiastować kiepski sezon dla KKF Automobile Torino i niezły dla KP Wooden Villa. Tymczasem po pierwszej rundzie obie drużyny są w równie średniej sytuacji – z sześcioma punktami na swoich kontach zajmują odpowiednio trzecie i drugie miejsce od końca. Wrześnianie na ligowe zwycięstwo czekają jednak znacznie dłużej, bo od połowy listopada, podczas gdy koninianie ostatnie punkty zanotowali w ostatniej rozegranej kolejce w grudniu.

Później oba zespoły rywalizowały jeszcze w Pucharze Polski. KKF Automobile Torino Konin wygrał 8:1 z Prawobrzeżem Świnoujście i przegrał 3:5 z ekstraklasowym FC Reiter Toruń. Wooden Villa podobnie: najpierw wrześnianie pokonali Futsal Gostyń 5:4, a następnie ulegli ekstraklasowemu LSSS Lębork 0:5.

Dotychczasowy bilans rywalizacji minimalnie przechyla się na korzyść wrześnian. W pięciu spotkaniach KP Wooden Villa wygrał trzy razy, a dwukrotnie lepsi byli zawodnicy KKF Automobile Torino Konin.

Czy uda się w niedzielę ten bilans wyrównać? Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w hali Rondo przy Al. 1 Maja 1 w Koninie. Transmisję oglądać będzie można w portalu LM.pl.

fot. P. Tylman

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole