Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportDawid Migas II wicemistrzem Polski. Dobre wyniki KLTC w Pruszkowie

Dawid Migas II wicemistrzem Polski. Dobre wyniki KLTC w Pruszkowie

Kolarstwo

Brązowy medal z Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym w Konkurencjach Nieolimpijskich przywiózł Dawid Migas. Kolarz KLTC był również blisko krążków w innych konkurencjach.

Siedmiu zawodników KLTC Konin rywalizowało w miniony weekend w Pruszkowie z Mistrzostwach Polski Elity w Kolarstwie Torowym w Konkurencjach Nieolimpijskich. Bardzo dobrze spisał się Dawid Migas, który do Konina wrócił z brązowym medalem. Zawodnik KLTC Konin wygrał start kwalifikacyjny, a w finale zajął trzecie miejsce. Blisko medalu Migas był również w wyścigu punktowym. 62 punkty dały mu ostatecznie czwarte miejsce. W wyścigu na cztery kilometry Migas był natomiast szósty z czasem 4:27,511.

Nieźle w Pruszkowie spisał się też Wojciech Kuderczak. Zawodnik KLTC Konin zajął dziesiąte miejsce w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, jedenaste miejsce w wyścigu eliminacyjnym i 25. miejsce w scratchu. Gabriel Sędziak był jedenasty w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, osiemnaste miejsce w wyścigu eliminacyjnym i 25. miejsce w scratchu. Gabriel Klepacki zajął szesnaste miejsce w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, 25. miejsce w scratchu i i w wyścigu eliminacyjnym. W Pruszkowie startował też Igor Kierejewski, zajmując 32. miejsce w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego i 25. miejsce w scratchu.

W mistrzostwach rywalizowały również dwie kolarki. Roksana Mikorska zajęła piętnaste miejsce w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, 24. miejsce w scratchu i 25. miejsce w wyścigu eliminacyjnym. Natalia Sobiech była zaś ósma w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego, dwunasta w scratchu i 20. w wyścigu eliminacyjnym.