Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportDawid Migas znów na podium. Tym razem na szosie

Dawid Migas znów na podium. Tym razem na szosie

Kolarstwo

Po brązowym medalu na torze Dawid Migas, kolarz KLTC Konin, zanotował jeszcze jeden świetny rezultat. W niedzielę zwyciężył w VIII Memoriale Stanisława Szozdy – finale Mistrzostw Polski w Kryteriach Ulicznych.

Zawody odbyły się w niedzielę w Prudniku. Dawid Migas rywalizował w kat. Elita. Do przebycia miał 48 km – szesnaście okrążeń po 1,6 km każde. Na starcie zawodów stanęło 23 zawodników, na mecie odmeldowało się jedenastu. Dawid Migas był wśród nich najlepszy, zdobywając łącznie 49 punktów i wyprzedzając drugiego Patryka Gierackiego o 29 oczek.

To już drugi medal Dawida Migasa na imprezie rangi mistrzostw Polski w ostatnich dniach. W sobotę zawodnik KLTC Konin zdobył tytuł II wicemistrza w scratchu.

W weekend zawodnicy KLTC Konin rywalizowali również w Memoriale Eryka Stolarza. Brązowe medale zdobyli Natalia Sobiech (juniorka młodsza) i Kamil Kudliński (junior). Piąte miejsca wywalczyli Roksana Mikorska i Igor Kierejewski, siódmy był Gabriel Sędziak, ósmy Patryk Wawrzyniak, trzynasty Gabriel Klepacki, a siedemnasty Wojciech Kuderczak.