LM.plWiadomościDrugi przetarg na przebudowę stadionu zamknięty. Nowych ofert nie ma

Drugi przetarg na przebudowę stadionu zamknięty. Nowych ofert nie ma

Dodano: , Żródło: LM.pl
Drugi przetarg na przebudowę stadionu zamknięty. Nowych ofert nie ma
Stadion

Dwie firmy, te same, co w pierwszym przetargu, zgłosiły swoje oferty na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego 4. Miasto liczyło na niższe ceny, tymczasem oba przedsiębiorstwa w drugich propozycjach swoje oferty podniosły.

Pierwszy przetarg na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego 4 został unieważniony, ponieważ oferty w nim złożone przekraczały budżet założony przez MOSiR i miasto Konin. W marcu ogłoszony został więc drugi przetarg. Dziś nastąpiło otwarcie złożonych ofert. Przełomu nie było – znów zgłosiły się te same dwie firmy (Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy i Gretasport Ilona Stańczyk – doświadczenie obu przedsiębiorstw opisaliśmy TUTAJ).

Obie firmy nie tylko nie obniżyły swoich propozycji, ale wręcz zgłosiły wyższe, niż wcześniej, ceny. Oferta Gretasport jest droższa o ok. 800 tys. zł i wynosi niecałe jedenaście milionów złotych. TAMEX wcześniej wycenił przebudowę na niecałe jedenaście milionów złotych, a w drugim przetargu zaproponował nieco ponad 11,3 mln zł.

Teraz władze Konina i MOSiR mają czas na podjęcie decyzji – ponowne unieważnienie przetargu i rozpisanie kolejnego lub wybór jednej ze zgłoszonych ofert. Nastąpi to najpóźniej do 27 kwietnia. W przypadku podpisania umowy wykonawca będzie miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nowy stadion, w optymistycznym wariancie, może więc być gotowy do wiosny przyszłego roku. W ramach przebudowy powstaną m.in. trzy boiska i dwie trybuny na ponad 900 miejsc (więcej o tym, jak będzie wyglądał nowy stadion pisaliśmy TUTAJ). Miasto na przebudowę pozyskało dofinansowanie w wysokości 70% z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole