LM.plSportFaworyci nie zawiedli. Zwycięstwa Polonii i GKS-u na początek rundy wiosennej

Faworyci nie zawiedli. Zwycięstwa Polonii i GKS-u na początek rundy wiosennej

Klasa okręgowa

Pierwsza kolejka rundy wiosennej była udana dla Polonii Golina i GKS-u Sompolno. Obie ekipy solidarnie zgarnęły po trzy punkty.

Wzmocniony lider bez problemów poradził sobie z LKS-em Ślesin. Wynik już w 11. minucie otworzył Krzysztof Budziński. Na kolejne gole trzeba było czekać do końcówki drugiej połowy, gdy na 2:0 podwyższył Przemysław Skibiszewski, a wynik ustalił Alan Kujawa. To była niejako odpowiedź na wygraną GKS-u Sompolno, który swój mecz rozpoczął godzinę wcześniej w Tokarach Pierwszych. Tam właśnie swój pojedynek rozegrał Orzeł Kawęczyn. I to właśnie gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Debiutanckim trafieniem w nowych barwach popisał się Daniel Błaszczyk. Na odpowiedź GKS-u Sompolno nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty później wyrównał Filip Wieczorek, a kilkadziesiąt sekund później trafił po raz kolejny i goście z trudem, ale jednak wygrali. W tabeli zatem bez zmian.

Co się wydarzyło w GKS-ie w ostatnich tygodniach? – Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy już ósmego stycznia. Odbyliśmy sporo jednostek treningowych, rozegraliśmy siedem meczów kontrolnych. Przygotowania przebiegły zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Do zespołu dołączyło trzech nowych zawodników. Kadra na rundę wiosenna liczy 23 osoby. Najważniejszym punktem podczas przygotowań była wysoka frekwencja piłkarzy na treningach, co mamy nadzieję zaowocuje w walce o awans do V ligi – poinformował nas klub z Sompolna.

W pozostałych meczach Zjednoczeni Rychwał zremisowali 1:1 z Czarnymi Ostrowite, Warta Dobrów wygrała 3:0 z Tulisią Tuliszków, Zjednoczeni Trzemeszno wygrali 2:0 ze Strażakiem Licheń Stary, MKS Dąbie przegrał 1:2 z Orłem Grzegorzew, a Kasztelania Brudzew przegrali 0:3 z CKS-em Zbiersk.