Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportII Puchar Polski Juniorów w szabli. Szabliści KKSz Konin tym razem bez medali

II Puchar Polski Juniorów w szabli. Szabliści KKSz Konin tym razem bez medali

Szabla

Wczoraj w hali przy ulicy Dworcowej 2a odbył się II Puchar Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Z koninian najlepiej spisał się Kacper Nowinowski, który zajął piąte miejsce.

67. Nikodem Sokołowski

Rywalizację wygrał Marcel Broniszewski (MUKS Victor Warszawa), który w finale okazał się lepszy od Jakuba Dzierniejko (UKS 13 Białtystok) w stosunku 15:12. Kacper Nowinowski z KKSz Konin w ćwierćfinale uległ Maksymilanowi Boschowi 10:15.

W szabli kobiet najlepsza zawodniczka KKSz Konin, Zuzanna Buselt zajęła trzynaste miejsce. Poniżej pozostałe miejsca szablistek z Konina:

23. Aga Pilarska

33 .Inez Graupen

45T. Julia Miedzińska

49. Hanna Skiba

52. Zofia Markowska

59T. Milena Lewandowska, Martyna Mioduszewska

Złoty medal wywalczyła Julia Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy), która okazała się lepsza w stosunku 15:8 od Klaudii Malgrem (KS Karabela).