LM.plSportKielczanin najszybszy podczas biegu o Laur św. Wawrzyńca

Kielczanin najszybszy podczas biegu o Laur św. Wawrzyńca

Niemal 40-stopniowe upały nie odstraszyły biegaczy, którzy dziś w Słupcy walczyli o Laur św. Wawrzyńca.

Tegoroczne Biegi Wawrzynkowe rozgrywane były na różnych trasach i różnych kategoriach. Jako pierwsze biegały dzieci i młodzież. Następnie na starcie 1,5 km trasy stanęli rodzice wraz z dziećmi w ramach Biegu Rodzinnego. Główny bieg o Laur św. Wawrzyńca wraz z Mistrzostwami Polski Małżeństw odbywał się na trasie 10 km wokół Jeziora Słupeckiego.

Wzięło w nim udział 281 biegaczy z całej Polski. Najszybszy był Michał Jamioł z Kielc, który ukończył trasę w czasie 36 min. 56 s. Wśród kobiet zwyciężyła Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp. Piąte miejsce w klasyfikacji, najwyższe spośród przedstawicieli naszego regionu, zajął Sławomir Furmański z Krzymowa.

Słupeckie biegi były szóstą imprezą z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejne zmagania czekają na biegaczy 26 września podczas X Biegu Malanowska Jesień.