LM.plSportBeniaminek ograny, będzie walkower dla Startu?

Beniaminek ograny, będzie walkower dla Startu?

Bez wymaganych dokumentów przyjechał do Konina beniaminek III ligi - Szczypiorniak Gniezno. Pomimo tego mecz został rozegrany, a Start pewnie zwyciężył.

W drugiej kolejce zespół Marka Salzmana podejmował nową drużynę w III-ligowej stawce. Szczypiorniak w Koninie nie dopełnił wszystkich formalności, co może być podstawą do przyznania gospodarzom walkowera. Decyzję taką podjąć może WZPR Poznań. Jakakolwiek by jednak nie była - koninianie mają zapewnione dwa punkty, bowiem na boisku i tak ograli drużynę z Gniezna.

Start dominował w niedzielę w każdym aspekcie gry. Do trzynastej minuty koninianie zdobyli dziewięć bramek, tracąc zaledwie dwie. Sztab szkoleniowy miał okazję testować różne warianty gry i dać szansę pograć wszystkim zawodnikom. Pierwsza połowa i tak została wygrana 18:7. Nie inaczej wyglądała również druga odsłona starcia. Start wygrał ją 16:7, zwyciężając w całym spotkaniu 34:14.

Po dwóch kolejkach drużyna Marka Salzmana jest liderem III ligi z dorobkiem czterech oczek. Kolejny mecz Start rozegra 7 listopada, mierząc się na wyjeździe z Salusem Przedecz.

Start Konin - Szczypiorniak Gniezno 34:14 (18:7)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz - Bartosz Cienkuszewski (5), Adam Pietrzyk (5), Maciej Rolnik (4), Adrian Franaszek (4), Adrian Grzelka (3), Michał Stasiak (3), Dawid Siekacz (3), Marcel Urbański (2), Dominik Urbański (2), Olgierd Piaskowski (1), Hubert Sobczak (1), Maciej Roszak (1), Tomasz Trojanowski, Przemysław Janel.