LM.plSportChełmża ucieka Wilkom, AZS UAM za silny

Chełmża ucieka Wilkom, AZS UAM za silny

Pierwszej porażki pod wodzą Tomasza Robaka doznały w sobotę Wilki Wilczyn. II-ligowi siatkarze z naszego regionu podejmowali AZS UAM Poznań.

Silny poznański zespół uległ Wilkom tylko w jednym, pierwszym secie. Na rozpoczęcie spotkania gospodarze zwyciężyli 25:19. Później lepsi byli już tylko przyjezdni. W drugiej partii poznaniacy wygrali 25:17, takim samym wynikiem zakończył się również set trzeci.

Wilki starały się jeszcze walczyć w czwartej części meczu. Było blisko - wilczynianie omal nie doprowadzili do wyrównania. Grę na przewagi wygrał jednak ostatecznie AZS UAM 28:26, a w całym meczu drużyna z Poznania triumfowała 3:1.

Była to pierwsza porażka Wilków pod wodzą nowego trenera - Tomasza Robaka. W innym spotkaniu KS Chełmża zwyciężył 3:0 i przewaga lidera grupy trzeciej II ligi nad wilczynianami wynosi już siedem punktów. W przyszły weekend Wilki pauzują, a do gry powrócą już w nowym roku. 9 stycznia w bardzo ważnym spotkaniu wilczynianie zmierzą się na wyjeździe z KS Chełmża.

Wilki Wilczyn - AZS UAM Poznań 1:3 (25:19, 17:25, 17:25, 26:28).