LM.plSportNowy piłkarz w Górniku, Adamczewski wrócił do gry

Nowy piłkarz w Górniku, Adamczewski wrócił do gry

Kolejny zwycięski sparing mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali w Inowrocławiu Pogoń Mogilno 4:1.

Zespół z Mogilna jeszcze w zeszłym sezonie występował w III lidze. W sobotę Pogoń wraz z Górnikiem stworzyli całkiem ciekawe widowisko. W pierwszej połowie oba zespoły zaprezentowały dobrą grę, w drugiej natomiast można było obejrzeć dużo bramek.

Pierwsze minuty zdominowali koninianie, ale brakowało dokładności w strzałach Pawła Błaszczaka i Bartosza Maślaka. Dobre uderzenie Mateusza Majewskiego sparował natomiast bramkarz Pogoni. Drużyna z Mogilna odpowiedziała w dziewiętnastej minucie, gdy piłka po próbie lobu Łukasza Jaskólskiego trafiła w poprzeczkę bramki Górnika.

Kolejne ciekawe sytuacje oglądać można było w końcówce pierwszej połowy. W 34. minucie koninianie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Krystiana Robaka głową piłkę w bramce umieścił Szymon Ćwiek. Chwilę później dobrą interwencją popisał się Łukasz Jaskólski, parując uderzenie Pogoni w polu karnym. Dobrą okazję miał jeszcze Paweł Błaszczak, ale jego strzał po ziemi okazał się minimalnie niecelny.

Po zmianie stron poziom gry spadł i przez długi czas na boisku nie działo się nic ciekawego. Dopiero w ostatnim kwadransie gry padły aż cztery gole. W 72. minucie na 2:0 podwyższył Krzystof Słowiński, uderzając ze skraju pola karnego. Osiem minut później biało-niebiescy umieścili piłkę we własnej bramce. Dogranie w pole karne zatrzymać próbował Marcin Stryganek, przez przypadek skierował jednak piłkę do własnej siatki. W 84. i 86. minucie Górnik zdobył dwa kolejne gole. Najpierw wolejem sprzed pola karnego uderzył Patryk Kaczmarek, a wynik ustalił Łukasz Pietrzak.

Powodów do zadowolenia kibice Górnika mają jeszcze więcej. Do treningów powrócił bowiem kapitan biało-niebieskich - Maciej Adamczewski. W sobotnim sparingu Adamczewski rozegrał ostatnie pół godziny. Ponadto w składzie koninian znalazł się nowy testowany piłkarz. To Nikodem Kasperczak, 20-letni boczny pomocnik. Jest wychowankiem Warty Poznań, a w przeszłości występował w Huraganie Pobiedziska i Leśniku Manowo. Ostatnią rundę spędził natomiast w Widzewie Łódź.

Sparing z Pogonią Mogilno był przedostatnim meczem kontrolnym Górnika Konin podczas zimowego okresu przygotowawczego. Za tydzień biało-niebiescy zmierzą się z Pelikanem Niechanowo.

Górnik Konin - Pogoń Mogilno 4:1 (34&39; Szymon Ćwiek, 72&39; Krzysztof Słowiński, 84&39; Patryk Kaczmarek, 86&39; Łukasz Pietrzak - 80&39; Marcin Stryganek (sam.))

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski (45&39; Dawid Kołodziejczak) - Maciej Rojewski (60&39; Patryk Kaczmarek), Krystian Robak, Szymon Ćwiek (45&39; Dawid Śnieg), Kamil Krzyżanowski (60&39; Marcin Stryganek), Mateusz Majewski, Jarosław Chrzanowski (60&39; Jakub Marzyński), Bartosz Maślak, Bartosz Kowalski (60&39; Maciej Adamczewski), Nikodem Kasperczak (60&39; Krzysztof Słowiński), Paweł Błaszczak (45&39; Łukasz Pietrzak).