LM.plSportSzachiści wrócili do gry. Dobre rundy UKS Smecz

Szachiści wrócili do gry. Dobre rundy UKS Smecz

Ósmą i dziewiątą rundę w III lidze rozegrały w niedzielę drużyny Hetmana II Konin i UKS Smecz Konin. Po raz pierwszy w Koninie rywalizowała też IV liga szachów.

Ponad miesiąc trwała przerwa w rozgrywkach III ligi szachów. W pierwszych dwóch rundach po przerwie lepiej wypadli zawodnicy UKS Smecz Konin. W niezwykle ważnym meczu udało im się pokonać 3,5:2,5 czołową drużynę ligi - Chrobrego II Gniezno. Swoje partie w tym starciu wygrali Piotr Śnihur, Mikołaj Nowak i Ignacy Leśkiewicz, a pół punktu dołożył Kamil Szadkowski.

Jeszcze lepiej UKS Smecz zaprezentował się w pojedynku z Piastem Śrem. Koninianie wygrali aż pięć partii, a szachiści ze Śremu zdołali wywalczyć jedynie pół punktu dzięki remisowi Tomasza Kozłowskiego z Piotrem Śnihurem.

Gorzej w niedzielę wypadła natomiast druga drużyna Hetmana Konin. W pierwszym starciu koninianie byli bliscy remisu, ale ostatecznie ulegli Piastowi Śrem 2,5:3,5, a jedyne zwycięstwo zanotować zdołał Sławomir Smagalski. W drugim meczu Hetman przegrał 2:4 z wyżej notowanym Chrobrym II Gniezno.

Po dziewięciu rundach UKS Smecz Konin plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem dwunastu oczek o stratą sześciu punktów do liderującego ASSz Lipno Stęszew. Hetman Konin zajmuje obecnie piąte miejsce z dorobkiem ośmiu punktów. Dwie ostatnie rundy sezonu III ligi rozegrane zostaną 8 maja. W Kaliszu koninianie rywalizować będą z JKSz-W Jarocin i KTS Kalisz.

W niedzielę w Koninie rywalizowali również szachiści grający w ramach IV ligi. Dwa mecze wygrał Hetman III Konin, pokonując 5:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce i 4:1 Orły Pleszew. Dwa spotkania padły również łupem UKS Smecz II Konin. Szachiści z Konina pokonali swoich kolegów z Hetmana III 4,5:0,5 oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce 5:0.