LM.plSportLKS Ślesin pokonał Obrę, zwyciężył duch sportu

LKS Ślesin pokonał Obrę, zwyciężył duch sportu

LKS Ślesin kontynuuje swoją niesamowitę serię meczów bez porażki. W sobotę zespół Adama Topolskiego pokonał na własnym terenie wicelidera rozgrywek - Obrę Kościan.

Przed meczem pojawiały się komentarze spekulujące o możliwości specjalnej porażki drużyny ze Ślesina. Wszystko to z rzekomej niechęci do Górnika Konin - wygrana ślesinian z Obrą ułatwiłaby bowiem biało-niebieskim walkę o III ligę. Piłkarze i sztab szkoleniowec LKS Ślesin udowodnili jednak, że liczy się dla nich wyłącznie duch fair play i dając z siebie wszystko pokonali wicelidera 2:1.

Pierwsza połowa spotkania pokazała, że nie będzie to łatwy mecz dla żadnej z drużyn. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale większość czasu gra toczyła się w środku boiska. Dla gospodarzy ładnie uderzył Paweł Krygier. W odpowiedzi z rzutu wolnego w słupek trafił Mateusz Adamski. Bramki padały dopiero po przerwie.

Najpierw na prowadzenie wyszła Obra. W 48. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Marcin Jurkiewicz, trafiając głową do siatki LKS. Zespół z Kościana cieszył się z prowadzenia zaledwie pięć minut. Już chwilę później bowiem po indywidualnej akcji wyrównał Mariusz Olczyk.

Napastnik LKS okazał się być prawdziwym bohaterem meczu, rozstrzygając jego losy na korzyść gospodarzy w 75. minucie. Po podaniu Łukasza Łajdeckiego Olczyk minął z piłką jednego z obrońców Obry, a następnie strzałem po krótkim rogu dał prowadzenie i ostatecznie zwycięstwo LKS Ślesin.

Dzięki wygranej LKS Ślesin awansował na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów (swojego meczu nie rozegrał jednak jeszcze szósty obecnie Biały Orzeł Koźmin Wlkp.). Kolejne spotkanie ślesinianie rozegrają w przyszłą sobotę ponownie na własnym terenie. Ich rywalem będzie Biały Orzeł Koźmin Wlkp.

LKS Ślesin - Obra Kościan 2:1 (53&39;, 75&39; Mariusz Olczyk - 48&39; Marcin Jurkiewicz)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Łukasz Jaskulski, Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Bartosz Andrzejewski, Michał Kwiatkowski (75&39; Kamil Lenartowski), Dawid Jarka, Damian Markiewicz, Michał Goliński, Paweł Krygier (72&39; Krzysztof Siedlecki), Mariusz Olczyk (90&39; Łukasz Dembiński).

Obra Kościan: Szymon Kubicki - Krzysztof Chwaliszewski, Mateusz Adamski, Marcin Jurkiewicz, Igor Rudawski (80&39; Przemysław Frąckowiak), Łukasz Biały, Dawid Ratajczak (50&39; Szymon Słoma), Mariusz Józefiak (80&39; Łukasz Żak), Hubert Olszak, Mateusz Witomski, Bartosz Skrzypczak (74&39; Maciej Bossy).

źródło: lks-slesin.futbolowo.pl