Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportWysokie zwycięstwo juniorów Górnika w Bydgoszczy

Wysokie zwycięstwo juniorów Górnika w Bydgoszczy

W końcówce sezonu formą imponują grający w Lidze Makroregionalnej juniorzy młodsi Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali dziś na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz aż 5:0.

Koninianie wciąz walczą o podium ligowych rozgrywek. Dziś w Bydgoszczy zespół Rafała Szkudelskiego pokazał prawdziwą klasę odnosząc najwyższe zwycięstwo w tym sezonie.

Bramki w Bydgoszczy padały często, ale tylko w drugiej połowie. Wynik w 44. minucie otworzył Mateusz Majer. Piłkarz Górnika trafił później jeszcze w 53. minucie. Łącznie ma już na koncie sześć bramek, jest najlepszym strzelcem biało-niebieskich i jednocześnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców grupy B.

Wcześniej drugą bramkę dla koninian zdobył Patryk Szymczak. Dwie bramki w przeciągu siedmiu minut dołożył jeszcze Dominik Kałużny i tym samym biało-niebiescy wygrali z Zawiszą Bydgoszcz 5:0.

Dzięki zwycięstwu zespół Rafała Szkudelskiego awansował na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu oczek i stratą jednego punktu do Lechii Gdańsk. Lechiści swój mecz grają dopiero w niedzielę - będzie to starcie z piątą Arką Gdynia. Koninianie kolejne spotkanie zaplanowane mają na najbliższą środę. Górnik podejmie wtedy Lecha Poznań.

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Konin 0:5 (44', 53' Mateusz Majer, 50' Patryk Szymczak, 70', 73' Dominik Kałużny)

Zawisza Bydgoszcz: Kacper Filewski - Dorian Affeld, Wiktor Babiński, Rafał Dobrogowski (75' Mateusz Przybyszewski), Mateusz Kordyla (65' Oskar Furst), Oskar Kujawka (58' Jakub Makowski), Michał Pietrzak, Piotr Przygocki, Miłosz Sojka, Eryk Twardowski (70' Kamil Bagniewski), Dawid Wielosz (60' Maciej Jankowski).

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Mateusz Majer (76' Norbert Siałkowski), Mikołaj Karbowy, Patryk Szymaniak, Szymon Tama, Wiktor Zioła, Adrian Łukasiewicz, Dominik Kałużny (74' Łukasz Staszak), Tomasz Kunicki (41' Jakub Borowiak), Piotr Radoszewski, Patryk Szymczak (75' Ryszard Rogowski).