Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportCienińska Szóstka po raz trzeci zgromadziła tłumy biegaczy

Cienińska Szóstka po raz trzeci zgromadziła tłumy biegaczy

229 uczestników stanęło na starcie biegu głównego podczas trzeciej edycji Cienińskiej Szóstki. Biegały również dzieci i młodzież, a oddzielną rywalizację przeprowadzono wśród miłośników nordic walking.

Biegacze biorący udział w biegu głównym mieli do pokonania sześciokilometrową trasę prowadzącą ulicami Cienina Zabornego. Chętnych do rywalizacji jak zwykle nie zabrakło - w biegu wzięło udział aż 229 zawodników, w większości z regionu konińskiego.

Najszybszy w tej stawce okazał się kleczewianin Piotr Frydrychowski (KS Team Run Gdańsk). 22-latek pokonał trasę w nieco ponad dwadzieścia minut i wyprzedził drugiego na mecie Jakuba Musiała z Jarocina o niemal 40 sekund (jednoczesnego zwyzięzcę kategorii M30). Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Wiśniewski z Konina.

Wśród kobiet najszybsza była Natalia Gracz z Poznania, która pokonała trasę w 24 min i 3 sekundy. Drugie miejsce zajęła Dominika Walczak z Koła, wyprzedzając Karolinę Chmielarz z Jarocina.

W niedzielę w Cieninie Zabornym rywalizowali również miłośnicy nordic walking. Trzykilometrową trasę najszybciej pokonał Robert Adamski z Lubonia. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna.

Cienińska Szóstka była trzecim biegiem z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej. Kolejne zawody 16 lipca w Kazimierzu Biskupim. Będzie to Bieg Pod Tysiącletnimi Dębami.