LM.plSportMichał Boroński podwójnym tenisowym mistrzem Konina!

Michał Boroński podwójnym tenisowym mistrzem Konina!

W dwóch kategoriach rozgrywane były tegoroczne Mistrzostwa Miasta Konina w Tenisie o Puchar Prezydenta. W obu kategoriach najlepszy okazał się Michał Boroński.

W turnieju wzięło udział dziewiętnastu tenisistów. Ośmiu wystartowało w kategorii open, rozgrywanej według drabinki. W pierwszym półfinale koninianin Michał Boroński pewnie pokonał Dawida Mikułę z Żychlina 6:2, 6:2.

O wiele bardziej zacięty przebieg miał drugi półfinał. W pierwszym secie Adam Świątkowski wygrał 6:2 z Piotrem Wasilewskim. Drugą część starcia tenisista z Żychlina wygrał już 7:5, ale ostatecznie górą i tak był Świątkowski, wygrywając trzeciego seta 6:3.

W finale znów bez problemu wygrał Boroński, pokonując Świątkowskiego w dwóch setach 6:3, 6:0.
Na tym jednak dominacja Michała Borońskiego się nie zakończyła. Koninianin wygrał również rozgrywki +35. Po meczach grupowych do półfinałów awansowali oprócz Borońskiego Lech Cyprysiak, Leszek Pawlaczyk i Tomasz Karczewski.

W pierwszym półfinale Boroński pewnie pokonał Cyprysiaka 6:2, 6:0. Takim samym rezultatem skończył się również drugi półfinał, w którym Karczewski wygrał z Pawlaczykiem. W finale znów triumfował Boroński, tym razem pokonując rywala 6:3, 6:2.