LM.plSportJest przełamanie Wilków, Trefl Lębork pokonany!

Jest przełamanie Wilków, Trefl Lębork pokonany!

Po czterech setach gry Wilki Wilczyn mogły cieszyć się z kolejnej wygranej w II lidze. Tym razem ich łupem padł Trefl Lębork.

Wilczynianie do meczu w Lęborku przystępowali po dwóch porażkach. Ich rywalem był zaś zespół sklasyfikowany tuż nad nimi - zarówno Trefl, jak i Wilki przed sobotnim meczem miały jednak tyle samo punktów na koncie.

Sobotni mecz nie należał do tych z gatunku łatwych, ale lepiej radzili sobie w nim goście. Pierwszy set toczony był na przewagi. Wilki wygrały go 26:24. W drugiej odsłonie starcia drużyna Tomasza Robaka poradziła sobie już z siatkarzami trefla łatwiej, pokonując rywali 25:22.

W trzecim secie gospodarzom udało się jednak przełamać i zwyciężyć 25:20. Wilki nie oddały już wygranej, pokonały rywali w czwartym secie 25:23 i wygrały w całym starciu 3:1.

Po piątej kolejce zmagań wilczynianie wciąż zajmują piąte miejsce w tabeli II ligi. Ich dorobek punktowy wynosi dziewięć oczek - Wilki tracą jeden punkt do Espadonu II Szczecin, Stoczniowca Gdańsk i Orła Międzyrzecz.
Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Drużyna Tomasza Robaka podejmować będzie Olimpię Sulęcin.

Trefl Lębork - Wilki Wilczyn 1:3 (24:26, 22:25, 25:20, 23:25).