LM.plSportPrawie setka armwrestlerów mierzyła się w Starym Mieście

Prawie setka armwrestlerów mierzyła się w Starym Mieście

Sześć medali wywalczyli reprezentanci regionu konińskiego podczas XIII Mistrzostw Polski Amatorów w Armwrestlingu - Debiuty 2016. Tradycyjnie zawodnicy siłowali się na ręce w Starym Mieście.

Łącznie w rywalizacji wzięło udział 95 zawodników z 67 miast z całej Polski. Armwrestlerzy startowali w osiemnastu kategoriach wagowych, wiekowych i z podziałem na prawą i lewą rękę oraz rywalizację open, a także na kobiety i mężczyzn.

W gronie zawodników znaleźli się również przedstawiciele regionu konińskiego. Największe sukcesy odniósł Daniel Słomka z Golina, który wywalczył aż cztery medale. Słomka stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorów lewa ręka +95 kg oraz w tej samej kategorii, ale dla ręki prawej. Ponadto zawodnik z Goliny wywalczył srebrne medale w kategorii seniorów lewa ręka open i seniorów prawa ręka open.

Dzięki jego czterem krążkom Golina wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji miejscowości, wyprzedzając o dziewięć punktów Bożą Wolę (dwa złota i brąz) oraz Zduńską Wolę (dwa złota i brąz).

Dwa pozostałe medale dla regionu konińskiego wywalczyli Adrian Zawadzki i Szymon Wrzaskowski. Zawadzki, reprezentujący Stare Miasto, wywalczył brąz w kategorii seniorów prawa ręka do 86 kg. Natomiast pochodzący z Konina Wrzaskowski zdobył srebrny medal w kategorii juniorów prawa ręka do 78 kg.

Podobnie, jak w poprzednich latach w staromiejskich Debiutach brali udział zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie startowali w zawodach rangi ogólnopolskiej i światowej, a także nie wygrali poprzednich edycji Mistrzostw Polski Amatorów.