Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportEuropejskie medale zawodników Bushido i Samuraja Konin

Europejskie medale zawodników Bushido i Samuraja Konin

Osiem krążków, w tym aż dwa złote przywieźli reprezentanci Bushido i Samuraj Konin z Mistrzostw Europy IMAFE w ju-jitsu. Zawody rozgrywane były w Bośni i Hercegowinie.

W Mistrzostwach Europy wzięło udział łącznie 300 zawodników z dziewięciu państw, w tym reprezentacja Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki IMAF Polska. W kadrze biało-czerwonych znalazła się piątka konińskich zawodników, rywalizujących w Bośni i Hercegowinie w czterech konkurencjach: kata ju-jitsu, sport ju-jitsu, grapplingu i sport ken-jutsu.

Siedem medali wywalczyli reprezentanci Samuraja Konin. Pierwsze miejsce w grapplingu seniorów +71 kg zajęła Marika Piotrowska. Koninianka wywalczyła również brąz w sport ju-jitsu seniorek +65 kg, a w kategorii sport ken-jutsu seniorek zajęła szóste miejsce.

Dwukrotnie na podium stawała również Monika Mazurek. Zawodniczka Samuraja Konin zdobyła złoto w sport ju-jitsu seniorek do 65 kg i srebro w sport ju-jitsu juniorek do 65 kg. Ponadto wywalczyła również piątą pozycję w klasyfikacji sport ken-jutsu seniorek.

Srebro do kolekcji konińskiego klubu dołożył Szymon Piotrowski, zajmując drugie miejsce w sport ju-jitsu seniorów powyżej 94 kg. W sport ken-jutsu seniorów koninianin był natomiast siódmy.

Zawodnicy Samuraja Konin zdobyli też medale w rywalizacji par. Monika Mazurek i Marika Piotrowska zajęły drugie miejsce w kata ju-jitsu kobiet. Ponadto Marika Piotrowska z Szymonem Piotrowskim wywalczyli srebro w kata ju-jitsu mikst.

Jeden medal do tej kolekcji dołożyli również reprezentanci Bushido Konin. Marcin Gęsicki i Bartłomiej Kobus zdobyli złoto w ju-jitsu mężczyzn. Indywidualnie obaj zawodnicy plasowali się poza podiami. Marcin Gęsicki był szósty w sport ju-jitsu seniorów do 94 kg, a Bartłomiej Kobus siódmy w sport ju-jitsu seniorów do 94 kg.