LM.plSportMedyczki wygrały pierwszy sparing. ,,Bez założeń taktycznych"

Medyczki wygrały pierwszy sparing. ,,Bez założeń taktycznych"

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarki Medyka POLOmarket Konin. W Sosnowcu koninianki zmierzyły się z tamtejszą drużyną Czarnych.

Ekstraligowy rywal postawił medyczkom poprzeczkę wysoko, choć nie bez znaczenia było również podejście koninianek do tego starcia. - Nie nakreśliłem konkretnych założeń taktycznych. Po prostu wybiegać i cieszyć się grą - mówił po meczu szkoleniowiec konińskiej drużyny Roman Jaszczak.

Do przerwy medyczki w Sosnowcu remisowały. Czarni wyszli na prowadzenie w 30. minucie po samobójczej bramce jednej z koninianek. Dziewięć minut później wyrównała Anna Gawrońska i było 1:1. Po zmianie stron piłkarki Medyka POLOmarket dołożyły jeszcze dwa trafienia. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Liliana Kostowa, a następnie Agata Guściora. Medyczki wygrały 3:1.

W meczu zaprezentowało się szesnaście zawodniczek Medyka POLOmarket Konin. Wśród nich dwie testowane Białorusinki - Anastazja Szuppo i Anastazja Karlanowa. W pierwszym składzie konińskiej drużyny wystąpiły również Monika Sowalska i Klaudia Olejniczak, zabrakło natomiast kontuzjowanych Natalii Chudzik i Natalii Pakulskiej.

Kolejny sparing już w niedzielę. W Bardejowie medyczki zagrają z tamtejszym Partizanem - wicemistrzem Słowacji.

Czarni Sosnowiec - Medyk POLOmarket Konin 1:3 (30' samobójcza - 39' Anna Gawrońska, 59' Liliana Kostowa, 67' Agata Guściora)

Medyk POLOmarket Konin: Monika Sowalska - Aleksandra Sikora, Klaudia Olejniczak, Radoslava Slavcheva, Agata Guściora, Anastassia Shuppo, Patrycja Balcerzak, Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Lilyana Kostova, Anna Gawrońska.

Ponadto zagrały: Anna Szymańska, Dagmara Grad, Klaudia Łasicka, Weronika Helińska, Anastazja Karlanowa.

źródło: medykkonin.pl