LM.plSportStart rozpoczął drugą rundę od wygranej. Jest nowy bramkarz

Start rozpoczął drugą rundę od wygranej. Jest nowy bramkarz

Z sąsiadem w tabeli II ligi drugą rundę rozgrywek zainaugurowali piłkarze ręczni Startu Konin. Zespół Marka Salzmana w pierwszym meczu po przerwie zwyciężył 33:24.

Rywalem koninian był LKS OSiR Komprachcice. W pierwszej rundzie II ligi Start przegrał w Komprachcicach 23:28. W drugiej rundzie koninianie wzięli rewanż za tamtą porażkę, choć mecz w cale nie należał do łatwych.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie. W dziesiątej minucie był remis, a następnie przewagę zdobyli zawodnicy Startu. Koninianie prowadzili już 7:3, później jednak serię celnych rzutów zanotował zespół LKS OSiR Komprachcice i znów na tablicy wyników widniał remis. W końcówce pierwszej połowy nieco lepsi byli koninianie i do przerwy Start prowadził 15:12.

Również na początku drugiej połowy gospodarze przeważali, ale po 42. minucie LKS OSiR zaczął odrabiać straty i doprowadził do wyniku 19:21. W kolejnych minutach Jakub Kujawiński obronił aż cztery rzuty karne gości, ratując tym samym swoją drużynę od poważnych kłopotów. W odpowiedzi celnie rzucać zaczęli Adrian Franaszek i Olgierd Piaskowski i Start znów zwiększył swoją przewagę.

Od 51. minuty koninianie grać musieli bez Bartosza Glinkowskiego, najlepszy strzelec Startu otrzymał bowiem czerwoną kartkę za rzut w twarz bramkarza rywali. W końcówce meczu znacznie lepsi byli jednak gospodarze. Start zwiększył jeszcze swoją przewagę i ostatecznie wygrał 33:24.

W sobotnim meczu po raz pierwszy w barwach konińskiej drużyny zagrał nowy zawodnik - Michał Nejman. W poprzednim sezonie Nejman występował w barwach Salusa Przedecz, a jego nominalną pozycją jest bramkarz. Debiut w konińskim zespole wypadł bardzo pozytywnie. Po wejściu na boisko Michał Nejman obronił cztery z sześciu rzutów.

Dzięki wygranej Start Konin awansował o jedną pozycję w tabeli II ligi. Obecnie zespół Marka Salzmana zajmuje szóste miejsce z dorobkiem czternastu punktów. Kolejny mecz już w przyszły weekend. Koninianie zagrają na wyjeździe z Orlikiem Brzeg.

Start Konin - LKS OSiR Komprachcice 33:24 (15:12)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Sebastian Hybsz - Olgierd Piaskowski (9), Adrian Franaszek (5), Bartosz Glinkowski (5), Maciej Rolnik (4), Kamil Nadlewski (2), Tomasz Trojanowski (2), Łukasz Cieślak (2), Marcel Urbański (2), Adrian Grzelka (2), Dominik Urbański, Marek Salzman, Rafał Kałecki.