LM.plSportWilki pokonały lidera z Sulęcina w pięciosetowej walce

Wilki pokonały lidera z Sulęcina w pięciosetowej walce

Drugi raz z rzędu siatkarze Wilków Wilczyn byli zmuszeni walczyć w pięciosetowym meczu. Tym razem jednak wilczynianie byli lepsi i pokonali lidera II ligi 3:2.

Po porażce na własnym terenie z Treflem Lębork zespół Tomasza Robaka jechał do Sulęcina na mecz z tamtejszą Olimpią. W pierwszym meczu obu drużyn wilczynianie wygrali gładko 3:0, w rewanżu walki było już o wiele więcej.

Już w pierwszym secie oba zespoły pokazały, że będą w sobotę walczyć o pełną pulę. Żadna z drużyn nie mogła przechylić szali na swoją korzyść, a wynik cały czas krążył wokół remisu. Przy stanie 23:23 Wilki zdobyły punkt, a chwilę później gospodarze zaatakowali w aut, dzięki czemu goście zwyciężyli 25:23.

Drugi set lepiej rozpoczęła Olimpia. Gospodarze bardzo szybko zdobyli kilkupunktową przewagę. W połowie seta Wilki zniwelowały straty do jednego oczka i było 11:10. Później jednak coś się w grze Wilków zacięło, a zespół z Sulęcina zdobył pięć punktów z rzędu. W końcówce seta Wilki puściły się w szaleńczą pogoń i ze stanu 20:12 doprowadziły do wyniku 23:19. Olimpia nie dała już sobie jednak wydrzeć wygranej i po punkcie na 25:20 było w setach 1:1.

Trzeci set był bardzo podobny jak pierwszy - wyrównana gra wokół remisu. W drugiej połowie seta gospodarze zdobyli lekką przewagę, wychodząc na prowadzenie 18:14. Wilki jednak nie odpuściły i doprowadziły do remisu tuż przed ostatnimi piłkami - 22:22. By rozstrzygnąć tę część meczu potrzebna była gra na przewagi. Lepsza okazała się drużyna Tomasza Robaka, wygrywając 26:24.

Zacięty bój trwał również w secie czwartym. Gra punkt za punkt trwała tylko do wyniku 16:15. Później aż sześć punktów z rzędu zdobyli gospodarze. W końcówce Wilki znów próbowały odrabiać straty, tym razem jednak się nie udało i Olimpia zwyciężyła 25:21.

W decydującym, piątym secie tym razem od początku lepsi byli wilczynianie. Goście szybko wyszli na prowadzeni 4:2, a następnie zdobyli jeszcze cztery punkty z rzędu. Było 8:2. Takiego prowadzenia Wilki już nie zmarnowały, wygrały piątego seta 15:7, a cały mecz - 3:2.

Zespół Tomasza Robaka po piętnastej kolejce wciąż plasuje się na trzecim miejscu II ligi z dorobkiem 28 punktów i stratą sześciu oczek do Orła Międzyrzecz. Kolejny mecz już w przyszły weekend. Tym razem Wilki Wilczyn podejmą LO MS Świnoujście.

Olimpia Sulęcin - Wilki Wilczyn 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 25:21, 7:15).