LM.plSportDwie pływaczki Iskry Konin na zawodach w Ciechanowie

Dwie pływaczki Iskry Konin na zawodach w Ciechanowie

Julia Wróbel i Maria Orłowska reprezentowały w sobotę Iskrę Konin na Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta. Do Konina wróciły z dwoma medalami.

Dwukrotnie na podium zawodów w Ciechanowie stawała Julia Wróbel. Reprezentanta Iskry Konin zajęła drugie miejsca na 100 m i 200 m stylem motylkowym. Ponadto koninianka wywalczyła piątą lokatę na 200 m stylem dowolnym i szóste miejsce na 400 m stylem dowolnym.

Dwa pierwsze wyniki dają jej obecnie trzecie miejsce w Polsce na 100 m stylem motylkowym i drugie na 200 m stylem motylkowym w kategorii czternastolatek. W trzech startach koninianka poprawiła również swoje rekordy życiowe, w tym na 400 m stylem dowolnym o niemal 30 sekund.

Dwa piąte miejsca w Ciechanowie wywalczyła natomiast Maria Orłowska. Pływaczka Iskry startowała na dystansach: 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym. W obu startach również poprawiła swoje rekordy życiowe.

Wyniki Iskry Konin:
Julia Wróbel: 2. 100 m motylkowym (1:05.40), 2. 200 m motylkowym (2:24.85), 5. 200 m dowolnym (2:13.11), 6. 400 m dowolnym (4:40.37).
Maria Orłowska: 5. 50 m dowolnym (43.77), 5. 50 m grzbietowym (49.19).