LM.plSportLepsze od mistrzyń Czech. Medyk wygrywa ze Slavią Praga

Lepsze od mistrzyń Czech. Medyk wygrywa ze Slavią Praga

Anna Gawrońska i Liliana Kostowa dały w sobotę zwycięstwo Medykowi Konin w starciu ze Slavią Praga. Mecz kontrolny rozgrywany był w Czechach.

Slavia Praga to jeden z najlepszych żeńskich klubów w Czechach. W bieżącym sezonie prażanki grały w Lidze Mistrzyń, gdzie awansowały do 1/8, ulegając ostatecznie w dwumeczu FC Rosengård 1:6. W przeszłości oba zespoły kilkukrotnie grały ze sobą sparingi. Jeszcze w 2014 roku medyczki przegrały 1:5, a przed rokiem Czeszki okazały się lepsze, wygrywając 3:2.

Tym razem górą były już mistrzynie Polski. Wszystkie trzy gole w spotkaniu padły w drugiej połowie. Zaraz po wznowieniu gry do siatki rywalek trafiła Anna Gawrońska. Czeszki wyrównały po trafieniu Terezy KoĹžárovej z rzutu karnego. W 64. minucie wynik spotkania na 1:2 ustalilła Liliana Kostowa.

W sobotnim starciu w barwach Medyka ponownie zagrały testowane Białorusinki. A już w przyszłą sobotę koninianki zagrają mecz ćwierćfinału Pucharu Polski. Ich rywalem będzie UKS SMS Łódź.

Slavia Praga - Medyk Konin 1:2 (Tereza KoĹžárová - 47' Anna Gawrońska, 64' Liliana Kostowa)

Medyk Konin: Anna Szymańska (84' Monika Sowalska) - Dagmara Grad (46' Klaudia Olejniczak), Radosława Sławczewa, Agata Guściora, Maria Ficzay, Patrycja Balcerzak (72' Anastazja Karlanowa), Sandra Sałata, Aleksandra Sikora, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Anna Gawrońska (76' Anastazja Szuppo).

źródło: medykkonin.pl