LM.plSportGórnik Cup 2017. Poznaniacy najlepsi w ostatnim turnieju

Górnik Cup 2017. Poznaniacy najlepsi w ostatnim turnieju

Rywalizacja żaków zakończyła tegoroczny cykl turniejów Górnik Cup. W ostatnich zawodach zwyciężyła Akademia Reissa Poznań.

W niedzielę w hali Rondo zmierzyli się najmłodsi z najmłodszych - żaki z rocznika 2008. W rywalizacji wzięło udział dziesięć drużyn. Każda z nich na koniec otrzymała własny tytuł, w zależności od zajętego miejsca. Oprócz mistrza i wicemistrza poznaliśmy więc także Duże Talenty, Mocne Charaktery, czy drużynę z Wielkim Animuszem.

Ostatecznie najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Reissa Poznań. Pozniacy w finale pokonali Olimpię Koło 2:0. Trzecie miejsce podium wywalczył Kaliszanin Kalisz, który w małym finale pokonał Szkółkę Piłkarską Waldemara Przysiudy 1:0.

Górnik Konin w niedzielę wystawił dwie drużyn. Zespół Niebieskich wywalczył siódme miejsce (Mocny Charakter), pokonując 3:0 DSP Lipno. Biali zajęli natomiast dziewiątą lokatę (Wielki Animusz), wygrywając 3:0 z Orłem Piątkowisko.

Najlepszym strzelcem turnieju z dorobkiem dziewięciu goli został Bartosz Ogórkiewicz z AP Reissa Poznań. Najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Podbornego z SPWP Lądek, a najlepszym zawodnikiem - Marcela Kaźmierczaka z Olimpii Koło.

Łącznie w bieżącym roku rozegrano pięć turniejów Górnik Cup 2017. Dwukrotnie zwyciężała w nich Warta Poznań (żacy i orliki), a po jednym razie: Górnik Konin (młodzicy młodsi), Chrobry Gniezno (orliki) i Akademia Piłkarska Reissa Poznań (żacy).