LM.plSportOstatni rzut za trzy punkty rozstrzygnął losy turnieju

Ostatni rzut za trzy punkty rozstrzygnął losy turnieju

Zacięty przebieg miał XV Turniej Piłki Koszykowej Amatorów, który w środę odbył się w Golinie. O zwycięstwie przesądził ostatni rzut na minutę przed końcowym gwizdkiem.

W finałowym turnieju wzięły udział trzy drużyny, wyłonione wcześniej w ramach kilka turniejów eliminacyjnych. O tytuł najlepszego zespoły walczyły ekipy Strongmanów, Orłów i Dzikusów Robsona.

W dwóch pierwszych spotkaniach porażek doznał zespół Dzikusów Robsona, ulegając 14:56 Orłom i 16:49 Strongmanom. Oznaczało to, że o ostatecznym zwycięstwie w turnieju decydować będzie ostatni mecz pomiędzy Strongmanami i Orłami.

Starcie było niezwykle zacięte i wyrównane i oba zespoły co jakiś czas wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie o jego wyniku przesądził ostatni rzut. 50 sekund przed końcem spotkania za trzy trafił Michał Witkowski. Orły objęły prowadzenie 23:20 i nie oddały go już do samego końca, wygrywając zawody.

- Jestem bardzo zadowolony zainteresowaniem i wysokim poziomem prezentowanym przez zawodników. Koszykówka to kolejna dyscyplina, która wyróżnia gminę na tle powiatu, a jej zawodnicy z sukcesami reprezentują barwy gminne i powiatowe na zawodach wojewódzkich - mówił na zakończenie turnieju burmistrz Goliny, Mirosław Durczyński.

Kolejna edycja turnieju rozegrana zostanie już w nowej sali sportowej w Golinie, która oddana do użytku ma być 31 lipca.