LM.plSportDeklasacja w Kleczewie, cztery bramki Łukasza Cichosa

Deklasacja w Kleczewie, cztery bramki Łukasza Cichosa

Wysokie zwycięstwo zanotowali w sobotę piłkarze Sokoła Kleczew. W meczu na własnym terenie rozbili Chemika Bydgoszcz 5:0.

Wynik starcia nie do końca odzwierciedla jednak przebieg spotkania. Choć Sokół miał od początku meczu przewagę nad jedną ze słabszych drużyn III ligi to jednak przez długi czas prowadził tylko jedną bramką. Już w szesnastej minucie wynik starcia otworzył Łukasz Cichos. Napastnik Sokoła otrzymał piłkę przed polem karnym, wpadł w szesnastkę i pomimo obstawy rywali, umieścił piłkę w siatce.

Kolejne gole padały jednak dopiero w drugiej połowie meczu i to w jej ostatnich minutach. Bohaterem Sokoła został właśnie Cichos. Najpierw podwyższył wynik meczu na 2:0 w 68. minucie, uderzając piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dziesięć minut później Cichos miał już na koncie hat-tricka, wykańczając głową dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Kleczewianie dobili jeszcze Chemika w doliczonym czasie gry. Najpierw piękną indywidualną akcję przeprowadził Kędziora. Skrzydłowy Sokoła przyjął piłkę na lewej flance, podbiegł do linii końcowej, wpadł w pole karne i z ostrego kąta pokonał Pawła Laskowskiego. Chwilę później czwartego gola zdobył Cichos, a Sokół wygrał 5:0.

Było to drugie zwycięstwo kleczewian w rundzie wiosennej III ligi. W sobotę swoje spotkanie przegrał Lech II Poznań, co pozwoliło kleczewianom wyprzedzić rezerwy Kolejorza i awansować na pozycję wicelidera. Sokół ma obecnie 39 punktów i dwa oczka straty do Gwardii Koszalin.

Kolejny mecz już w przyszłą niedzielę. Drużyna Marcina Woźniaka zagra na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.

Sokół Kleczew - Chemik Bydgoszcz (16', 68', 78', 90'+ Łukasz Cichos, 90'+ Przemysław Kędziora)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Jakub Dębowski, Arkadiusz Bajerski, Emile Thiakane, Łukasz Cichos.

Chemik Bydgoszcz: Paweł Laskowski - Daniel Włosiński, Oleksandr Kostiuk, Michał Żurowski (76' Patryk Nowak), Robert Frasz, Damian Rysiewski, Szymon Maziarz, Paweł Olszewski, Szymon Babiarz (70' Robert Kawałek), Jay Jaskólski, Dawid Janicki (67' Oskar Trzepacz).