LM.plSportZwycięstwo KKF AutomTorino w Mosinie, podium coraz bliżej!

Zwycięstwo KKF AutomTorino w Mosinie, podium coraz bliżej!

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielę futsaliści KKF Automobile Torino Konin. Na wyjeździe pokonali Orlika Mosina i awansowali na trzecie miejsce w tabeli II ligi.

Niedzielne starcie było bardzo ważne dla obu zespołów, zarówno KKF Automobile Torino, jak i Orlik walczą bowiem cały czas o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji II ligi. Tę stawkę można było odczuć - mecz był wyrównany i dość ostry, a jego losy rozstrzygnęły się w ostatnich minutach.

Lepiej w mecz weszli koninianie, dwie dobre sytuacje miał Krystian Andrzejczak, ale raz piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a raz zatrzymał ją dobrze dysponowany tego dnia bramkarz gospodarzy. W dziesiątej minucie w końcu padła bramka, ale dla Orlika. Gospodarze przeprowadzili skuteczny kontratak zakończony trafieniem.

Koninianie odpowiedzieli w samej końcówce pierwszej połowy. Na trzy sekundy przed gwizdkiem KKF Automobile Torino Konin dostał rzut karny przedłużony, który na bramkę zamienił Damian Tylak. Goście wyrównać mogli jeszcze wcześniej, ale w identycznej sytuacji do siatki nie trafił Damian Markiewicz.

Po zmianie stron tempo gry nie spadło, a Orlik zagrał o wiele ofensywniej. W 28. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a remis zespołowi Arkadiusza Hofmana dał tym razem Mateusz Mroziński. Ostatecznie to koninianie byli górą - trzy minuty przed końcem do siatki ponownie trafił Krystian Andrzejczak i KKF Automobile Torino Konin zwyciężył 3:2.

- Mecz był wyrównany do przerwy. Gra była dość ostra, dużo fauli. Cały zespół zagrał bardzo dobrze taktycznie, kiedy mieliśmy atakować to atakowaliśmy, potem się cofnęliśmy, prowadziliśmy falową grę. W końcówce Orlik wycofał bramkarza. Bardzo dobry występ w naszej bramce zaliczył Jankowski. Gratulacje dla chłopaków, bo pojechaliśmy do Mosiny w mocno okrojonym składzie - podsumował starcie Arkadiusz Hofman.

Dzięki wygranej w Mosinie koninianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli II ligi z dorobkiem 26 punktów. Na dwa mecze przed końcem KKF Automobile Torino ma dwa oczka przewagi i jeden mecz rozegrany więcej. Kolejne starcie już w przyszłą niedzielę. Koninianie podejmować będą tegorocznego mistrza rozgrywek - Futsal Leszno. Wyjątkowo spotkanie rozegrane zostanie w hali sportowej w Tuliszkowie.

Orlik Mosina - KKF Automobile Torino Konin 2:3 (20' Damian Tylak, 30' Mateusz Mroziński, 37' Krystian Andrzejczak)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Artur Chmiel - Krystian Andrzejczak, Piotr Borkiewicz, Marcin Wojciechowski, Damian Markiewicz, Damian Tylak, Kuba Matuszak, Mateusz Mroziński.