LM.plSportMedyk stracił pierwsze punkty na koniec rundy zasadniczej

Medyk stracił pierwsze punkty na koniec rundy zasadniczej

Kiedyś musiało się to stać – Medyk Konin po 21 ligowych meczach bieżącego sezonu i 33 ligowych meczach z rzędu ogółem stracił punkty. Remis w Koninie wywalczył Górnik Łęczna.

Jeżeli ktoś miał tej sztuki dokonać to właśnie zespół z Łęcznej, jedyny poważny rywal Medyka Konin do tytułu mistrza Polski. Górnik przyjechał do Konina nastawiony na grę, a nie jedynie wybijanie piłki, potrafił ładnie rozegrać akcję i zagrozić Annie Szymańskiej.

Po pierwszej połowie zresztą z koniniankami prowadził. Już w siódmej minucie z groźną kontrą wychodziła Ewelina Kamczyk. Była piłkarka Medyka odegrała jeszcze piłkę w sytuacji sam na sam do Anny Sznyrowskiej, ta jednak nie trafiła nawet w światło bramki.

Medyczki odpowiedziały uderzeniem w poprzeczkę Aleksandry Sikory z rzutu wolnego. W 36. minucie piłkę z siatki wyciągać musiała jednak już Anna Szymańska – gola dla Górnika zdobyła liderka klasyfikacji strzelczyń Ewelina Kamczyk.

Prowadzenie łęcznianek utrzymywało się aż do 70. minuty. Ostatnie dwadzieścia minut hitowego starcia przyniosło jednak mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Najpierw wyrównała Katarzyna Daleszczyk, a zaledwie trzy minuty później dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę na 2:1 zamieniła Aleksandra Sikora. Chwilę wcześniej gola strzelić mogła również Anna Gawrońska, ale strzał kapitan Medyka z rzutu karnego obroniła Anna Palińska.

Górnik w 83. minucie trafił jednak na 2:2. Przyjezdne otrzymały rzut karny, który bramkę zamieniła Emilia Zdunek. Starcie zakończyło się remisem, Medyk po raz pierwszy stracił punkty w bieżącym sezonie.

Koninianki utrzymały jednak pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej Ekstraligi. Teraz czeka je pięć meczów finałowych, w których zmierzą się z Górnikiem Łęczna, AZS PWSZ Wałbrzych, UKS SMS Łódź, Czarnymi Sosnowiec oraz AZS Wrocław. Pierwsze spotkanie już 3 maja. Medyczki do rundy finałowej przystąpią z dorobkiem 64 punktów i przewagą czterech oczek nad Górnikiem Łęczna.

Medyk Konin – Górnik Łęczna 2:2 (70’ Katarzyna Daleszczyk, 73’ Aleksandra Sikora – 36’ Ewelina Kamczyk, 83’ Emilia Zdunek)

Medyk Konin: Anna Szymańska - Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Dagmara Grad, Paulina Dudek (73’ Anastazja Karlanowa), Aleksandra Sikora, Sandra Sałata, Agata Guściora, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska (90’ Anastazja Szuppo)

Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Dominika Kwietniewska, Karolina Koch (60’ Kasandra Parczewska), Gabriela Grzywińska (76’ Jagoda Szewczuk), Agnieszka Jędrzejewicz (60’ Weronika Zawistowska), Emilia Zdunek, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska.