LM.plSportPełna kontrola w ostatnim spotkaniu Startu w Koninie

Pełna kontrola w ostatnim spotkaniu Startu w Koninie

Pięknie pożegnali się ze swoimi kibicami zawodnicy Startu Konin. W ostatnim meczu na własnym terenie drużyna z Konina wysoko pokonała Bór Oborniki Śląskie 34:26.

Koninianie w sobotę podejmowali sąsiada z tabeli, dlatego ważne było dla nich zdobycie kompletu punktów. Równie ważne było pożegnanie się z konińską publicznością, która przez cały historyczny i niezwykle udany sezon wspierała zawodników Startu podczas meczów na własnym terenie.

I te oba cele w sobotę zostały spełnione. Start bardzo szybko wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Bór dopiero w szóstej minucie po raz pierwszy trafił do siatki gospodarzy. To jednak niewiele zmieniło – koninianie regularnie powiększali swoją przewagę, aż dobili do dziewięciu oczek więcej od Boru na koniec pierwszej połowy. Świetnie w ataku spisywali się Adrian Franaszek i Olgierd Piaskowski, którzy łącznie zdobyli ponad połowę bramek Startu w pierwszej odsłonie gry.

Po zmianie stron lepiej rozpoczęli goście, a aż cztery bramki rzucił najlepszy zawodnik w zespole Boru Artur Szabat. Zespół Mariusza Kotleszki (który w sobotę zastępował na ławce trenerskiej Marka Salzmana) szybko jednak powrócił do dziewięciobramkowej przewagi. Ostatnie minuty spotkania to już walka bramka za bramkę, zakończona ostatecznie zwycięstwem Startu 34:26.

- Wiedzieliśmy, że odetną nam Bartka Glinkowskiego. Mieliśmy założone, że będziemy grali dwie zagrywki. Konsekwentnie to robiliśmy i udało się – mówił po meczu o założeniach na starcie z Borem Mariusz Kotleszka. - Dzięki temu zwycięstwu mamy zapewnione szóste miejsce, a możemy walczyć nadal o piąte. Dla części naszych zawodników to mógł być ostatni występ w Koninie – są maturzystami, w przyszłym roku mogą już grać w innych klubach. Chcieli więc pokazać się z jak najlepszej strony. Chcieliśmy również podziękować naszym kibicom, liczymy, że będą przychodzić również w przyszłym sezonie.

Koniński zespół plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo oczek w dorobku ma Sparta Oborniki. Ostatnia kolejka zmagań rozegrana zostanie w przyszłą sobotę. Start zagra na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Start Konin – Bór Oborniki Śląskie 34:26 (19:10)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Sebastian Hybsz, Michał Nejman – Olgierd Piaskowski (12), Adrian Grzelka (6), Adrian Franaszek (4), Bartosz Glinkowski (4), Hubert Sobczak (3), Łukasz Cieślak (2), Adam Śnihur (2), Marcel Urbański (1), Maciej Rolnik, Kamil Nadlewski, Janusz Kostrzewa, Filip Klapsa.

Bór Oborniki Śląskie: Łukasz Kurzydło – Artur Szabat (17), Eryk Sawicki (4), Filip Zagórski (3), Łukasz Mączka (1), Waldemar Antolak (1), Konrad Burchacki, Jakub Kolis, Arkadiusz Winiarski, Karol Głośniak.