WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku

Dodano: 29.05.2017 11:25
Źródło: LM.pl

Dziewiętnaście załóg wzięło udział w Regatach Otwarcia Sezonu w Klubie Żeglarskim przy KWB Konin. Żeglarze tradycyjnie rywalizowali na Jeziorze Pątnowskim.

Zmagania rozegrane zostały w pięciu klasach. Klasę optymist zdominowali zawodnicy UKS Delfin Ślesin. Pierwsze miejsce wywalczyła Weronika Degórska, wyprzedzając Jagodę Piątek i Kacpra Jakubowskiego. W klasie Turystycznej I wystartowały dwie załogi. Zwyciężył Andrzej Kuberski (KŻ KWB Konin) przed swoim klubowym kolegą Dariuszem Wilczewskim.

Gospodarze regat wygrywali również w klasie Turystyczna II. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Zimny, drugi był Rafał Wrzesiński, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant KŻ Bryza – Jacek Olejniczak. Wszystkie trzy medale klasy Turystycznej III zostały w KŻ KWB Konin. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Czajkowski przed Dawidem Czajkowskim i Grażyną Wróblewską. W klasie open najlepszy był Paweł Jakubowski (UKS Delfin Ślesin), a drugi – Andrzej Płuciennik (Old Boat Keya Ślesin).

Sobotnie regaty nie były jednak tylko imprezą sportową. Bardzo miłym akcentem w tym dniu, była wizyta podopiecznych i opiekunów ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Knurowie. Niedawno podopieczni stowarzyszenia mieli okazję odwiedzić klub i popływać z instruktorami, zapoznać się z żeglarstwem. Dzieciom wręczono drobne upominki i gadżety związane z żeglarstwem, a w zamian żeglarze otrzymali własnoręcznie wykonane plakaty i rysunki.

Kolejne żeglarskie regaty w regionie konińskim odbędą się 17 czerwca. W Ślesinie rozegrane zostaną wtedy VI Regaty na Powitanie Wakacji o Puchar Starosty Konińskiego.

  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku
  • KŻ KWB Konin rozpoczął sezon. Pierwsze regaty w roku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mam dosyć tych leśnych dziadków ze sztucznymi szczękami.
Dodano: 30.05.2017 09:48    Przez: ~zeglarz
Też będziesz stary i będziesz miał szczękę
Dodano: 30.05.2017 17:50    Przez: ~ola
To wtedy nie będę pchał się na afisz.
Dodano: 31.05.2017 08:47    Przez: ~ola
Mam wrażenie , że wiem co ma kolega na myśli z tymi dziadkami. Klub żeglarski kz KWB Konin stał się prywatnym klubem starych dziadków. Niestety młodzi są tam niemile widziani. Wysprzedano omegi które mogły by być dla "młodych" kwoty wpisowe i członkowskie to kosmos. Nie ma żadnych programów dla studentów. Jak byłem studentem PWSZ i proponowalem aby ściągnąć studentów to zostało to odebrane bardzo negatywnie przez "zarząd" oczywiście to wszystko co pisze to tylko mi się wydaje .
Dodano: 30.05.2017 21:02    Przez: ~Były członek klubu
Masz rację kolego kiedyś byłem blisko klubu piękne czasy wpuscili prywaciarza za furtkę i moment opanowali klub jak można doprowadzić do tego że w okolicy gdzie mamy naprawdę piękne jeziero nibylo solidnego klubu żeglarskiego co to teraz za regaty po dwa jachty w klasie omeg brak mam nadzieję ze nowy komandor klubu Pan Piasecki odbuduje klub kwb na miarę tego gdy był kierownikiem plaży pozdrawiam
Dodano: 31.05.2017 23:15    Przez: ~Wiatr i woda
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO