LM.plSportTrzy starty pływaków Iskry w weekend. Dwanaście medali

Trzy starty pływaków Iskry w weekend. Dwanaście medali

W aż trzech różnych zawodach pływackich brali udział w weekend reprezentanci Iskry Konin. Łącznie wywalczyli na nich dwanaście medali.

Najwięcej krążków koninianie zdobyli w Poznaniu, gdzie rywalizowali w III Meetingu Pływackim im. Macieja Frankiewicza. Iskrę Konin na zawodach w stolicy Wielkopolski reprezentowało jedenastu zawodników, a piątka z nich stawała na różnych stopniach podium.

Najlepiej spisał się Piotr Waliszewski, który zdobył dwa złote medale. Koninianin wygrał starty na 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Po jednym srebrnym i jednym brązowym medalu przywieźli do Konina Julia Wróbel i Michał Hatłas. Na trzecich miejscach podium stawali również Anna Socha i Dawid Haładaj.

Aż dwa różne starty w weekend zaliczyła Maria Orłowska. Koninianka walczyła najpierw w Mistrzostwach Warszawy, zdobywając tam brązowe medale na dystansie 50 m i 100 m stylem grzbietowym. W niedzielę pływaczka Iskry Konin rywalizowała już w VII Grand Prix Mińska Mazowieckiego, gdzie zanotowała pierwsze miejsce na 50 m stylem dowolnym i drugie miejsce na 25 m stylem motylkowym.

Kolejne starty zawodników Iskry Konin czekają w połowie czerwca. Najpierw koninianie rywalizować będą w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego, a następnie w II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików – 13 lat.