LM.plSportMęski zespół KKSz ze złotem na Mistrzostwach Polski Młodzików

Męski zespół KKSz ze złotem na Mistrzostwach Polski Młodzików

Złoty medal w turnieju drużynowym i brązowy w indywidualnym wywalczyli reprezentanci KKSz Konin na Mistrzostwach Polski Młodzików. Zawody rozgrywane były w Olsztynie.

Podwójnym medalistą w Olsztynie został Gabriel Jarek. W turnieju indywidualnym koninianin zanotował dziewięć zwycięstw w eliminacjach. Następnie w fazie pucharowej pokonał Kacpra Pękalę (UKS Szabla Ząbki) 12:2 i Oskara Kwiatkowskiego (UKS Szabla Brzoza) 12:11. Później wyeliminiwał swoich dwóch klubowych kolegów -  Sofiena Hadaja Bachira (KKSz Konin) 12:5 i Kacpra Nowinowskiego 12:7. Dopiero w półfinale Jarek przegrał z Maciejem Adamusem (Akademia Integracji Wołomin) 7:12, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Drugi medal, tym razem złoty, Jarek wywalczył w rywalizacji drużynowej. KKSz Konin w składzie: Mateusz Stasiak, Kacper Nowinowski, Gabriel Jarek i Sofien Hadaj Bachir pokonał MUKS Victor Warszawa 36:26, KKSz II Konin 36:19 i UKS 13 Białystok 36:30. Drugi koniński zespół w walce o trzecie miejsce przegrał z AZS AWF Warszawa 33:36, zajmując ostatecznie czwartą lokatę.

Bez medali z mistrzostw wróciły konińskie szablistki. W turnieju indywidualnym najwyższe, ósme miejsce zajęła Nikola Woźniak. Zawodniczka KKSz Konin przegrała w ćwierćfinale z Ewą Zając 7:12. W turnieju drużynowym koniński zespół w składzie: Zuzanna Buselt, Martyna Dzięcielak, Natalia Koziarska, Nikola Woźniak uległ w pierwszej walce TMS II Sosnowiec 33:36 i zajął ostatecznie siódme miejsce.