LM.plSportPrywatni armatorzy pływali w sobotę po Jeziorze Pątnowskim

Prywatni armatorzy pływali w sobotę po Jeziorze Pątnowskim

Siedem załóg wzięło udział w sobotnich Regatach Prywatnych Armatorów. Tym razem rywalizacja toczyła się w jednej, otwartej klasie.

Regaty miały charakter bardziej towarzyski, niż sportowy, choć pogoda żeglowaniu sprzyjała. – Wiał dość silny i równy zachodni wiatr, bez wywrotek – oceniali uczestnicy zawodów. Rywalizacja odbyła się w jednej, otwartej dla wszystkich jachtów klasie.

Jako pierwszy na mecie zameldował się Jacek Olejniczak. Drugie miejsce wywalczył Rafał Świderski, a na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Kuberski. Dalej uplasowali się: Roman Latanowicz, Sebastian Zaradzki, Tomasz Gębicki i Grażyna Wróblewska.

Regaty nie wliczały się do cyklu Grand Prix Jezior Konińskich. Kolejne zawody z tej serii odbędą się 15 lipca. W Ślesinie żeglarze powalczą o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin.