LM.plSportBlamaż Górnika Konin w Środzie Wlkp. Stracili pięć bramek

Blamaż Górnika Konin w Środzie Wlkp. Stracili pięć bramek

Górnik Konin i Unia Solec Kujawski to dwa ostatnie zespoły w grupie drugiej III ligi, które jeszcze nie zanotowały zwycięstwa w lidze. W sobotę biało-niebiescy ulegli Polonii Środa Wlkp. 2:5.

Już początek sobotniego starcia w Środzie Wlkp. zapowiadał, że Polonia może nastrzelać Górnikowi dużo bramek. W czwartej minucie w poprzeczkę biało-niebieskich trafił Mateusz Roszak. Cztery minuty później było już 1:0, a celny strzał z ok. trzynastu metrów zanotował Maciej Rybak.

Niecałe dziesięć minut później było już 2:0. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową celnie uderzył Igor Jurga. Rybak i Jurga w 38. minucie po raz trzeci rozpracowali defensywę Górnika. Ten pierwszy piłkę podawał, ten drugi znów strzelił i było 3:0. Przed przerwą poloniści bramkarza pokonali jeszcze raz, znów na listę strzelców wpisał się Rybak. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 4:0.

W przerwie spotkania trener Czesław Owczarek desygnował do gry aż trzech nowych zawodników – Pawła Błaszczaka, Aleksa Sieradzkiego i Andrzeja Górskiego. W drugiej odsłonie koninianie prezentowali się już lepiej i podjęli nawet próbę pogoni wyniku. Pierwszą bramkę dla biało-niebieskich w 61. minucie zanotował Maciej Adamczewski. Dziesięć minut później blisko gola był Błaszczak, ale dobrze jego strzał wybronił Karol Szymański.

W 85. minucie goście trafili na 4:2, a na listę strzelców wpisał się Aleks Sieradzki. Dwie minuty później Polonia rozwiała jednak ostatnie nadzieje Górnika na choćby remis w Środzie Wlkp. Po rzucie rożnym piłkę głową do siatki skierował Przemysław Otuszewski. Koninianie przegrali 2:5.

Porażka spowodowała spadek Górnika na szesnaste miejsce w tabeli. Biało-niebiescy mają na koncie trzy oczka, tyle samo co plasujące się za nimi zespoły Unii Solec Kujawski (która swój mecz gra dopiero w niedzielę) i GKS Przodkowo. Kolejne starcie już w środę – koninianie zmierzą się w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski z LKS Ślesin.

Polonia Środa Wlkp. – Górnik Konin 5:2 (8’, 44’ Maciej Rybak, 17’, 38’ Igor Jurga, 87’ Przemysław Otuszewski – 61’ Maciej Adamczewski, 85’ Aleks Sieradzki)

źródło: polonia-sroda.pl