LM.plSportWyścig ,,Po Ziemi Konińskiej”. Podwójne złoto Kuderczaka

Wyścig ,,Po Ziemi Konińskiej”. Podwójne złoto Kuderczaka

Pierwsze miejsce w kat. juniora młodszego w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski wywalczył podczas Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego ,,Po Ziemi Konińskiej” Dawid Kuderczak.

Kolarska rywalizacja w regionie konińskim trwała przez trzy dni. W sobotę podczas pierwszego etapu wyścigu doszło do wypadku – grup kolarzy zderzyła się z samochodem osobowym. Ta część rywalizacji została odwołana i ostatecznie nie liczyła się do końcowej klasyfikacji. Zawodnicy walczyli jednak jeszcze w sobotę podczas drugiego etapu i w niedzielę podczas trzeciego etapu.

Dwa złote medale w kat. juniorów młodszych wywalczył reprezentant KLTC Konin Dawid Kuderczak. Koninianin zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigu oraz w klasyfikacji Mistrzostw Wielkopolski. Kuderczak był jedynym reprezentantem konińskiego teamu w wyścigu juniorów młodszych, a swoich rywali – Michała Gałkę (UKS Copernicus – SMS Toruń) i Jakuba Byczkowskiego (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice) – o piętnaście sekund.

Mniej szczęścia mieli konińscy młodzicy – żaden z nich nie znalazł się na podium klasyfikacji generalnej. Najwyżej uplasował się Łukasz Krych, zajmując dziewiąte miejsce w stawce 45 zawodników ze stratą 34 sekund do zwycięzcy. 25. był Konrad Waliniak, 31. miejsce wywalczył Patryk Wawrzyniak, 34. pozycję zajął Kamil Kudliński, a 36. był Jakub Janiak.

W rywalizacji młodzików wzięli również udział zawodnicy z Koła. Dwunaste miejsce wywalczył reprezentant KTC Bartłomiej Kwiatkowski. 22. był Filip Głowacki, a 40. – Sandra Woźniczko.