LM.plSportPuchar Polski. 16 zespołów zagra o awans do ćwierćfinałów

Puchar Polski. 16 zespołów zagra o awans do ćwierćfinałów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Puchar Polski. 16 zespołów zagra o awans do ćwierćfinałów

Osiem spotkań rozegranych zostanie w środę w ramach 1/8 okręgowego Pucharu Polski. Trofeum z zeszłego roku broni Górnik Konin.

1/8 finału to przedostatnia faza pucharowa, która rozegrana zostanie w bieżącym roku kalendarzowym. Jak to w przypadku pucharowych rozgrywek bywa – zmierzą się w niej drużyny grające na różnych poziomach rozgrywek. Słabsi będą próbować sprawić niespodziankę, silniejsi – dać szansę na występy rezerwowym i juniorom.

Trzy spotkania szykują się na szczególnie ciekawe. W derbach powiatu konińskiego zagrają LKS Ślesin i Górnik Konin. Para, która spotkała się w finale Pucharu Polski w 2016 r., zagra ze sobą po raz pierwszy od tamtego spotkania. Animozji na linii Ślesin – Konin nie brakuje i na pewno kibice obu zespołów będą chcieli zwycięstwa nad lokalnym rywalem. Spotkanie będzie również szczególne dla Sławomira Suchomskiego – nowego trenera Górnika Konin, który zadebiutuje na tym stanowisku właśnie w Ślesinie.

Ciekawie będzie również w Kazimierzu Biskupim, gdzie Polonus – lider konińskiej klasy okręgowej – podejmie Tura 1921 Turek – mistrza tej klasy z zeszłego roku. Oba zespoły są w ostatnim czasie w formie, Tur 1921 zaliczył dwa wygrane spotkania z rzędu w IV lidze, Polonus – pięć meczów z kompletem punktów. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Trudno nawet przewidywać.

W Ostrowitem zagrają natomiast dwa beniaminki konińskiej klasy okręgowej – Czarni oraz Tulisia Tuliszków. Obie drużyny zostały mistrzami dwóch różnych grup A-klasy w zeszłym sezonie, środowe starcie można więc poniekąd potraktować jako swoisty mecz finałowy o mistrzostwo A-klasy. Czarni już w zeszłym sezonie dotarli do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski, Tulisii ta sztuka udała się dwa lata temu. W środę zwycięzca może być tylko jeden.

W innych spotkaniach Polanin Strzałkowo zagra z Victorią Września, Warta Dobrów podejmie SKP Słupca, Olimpia Koło zmierzy się ze Zjednoczonymi Rychwał, Orlik Miłosław powalczy z Basztą Przedecz, a GKS Osiek Wielki podejmie Sokoła Kleczew. Początek wszystkich spotkań o godz. 17.00.

Pary 1/8 oraz ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski:
LKS Ślesin - Górnik Konin / Czarni Ostrowite – Tulisia Tuliszków
Polanin Strzałkowo – Victoria Września / Warta Dobrów – SKP Słupca
Olimpia Koło – Zjednoczeni Rychwał / Polonus Kazimierz Biskupi – Tur 1921 Turek
Orlik Miłosław – Baszta Przedecz / GKS Osiek Wielki – Sokół Kleczew.

Puchar Polski. 16 zespołów zagra o awans do ćwierćfinałów
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole