LM.plSportLKS rozbity przez Górnika, Sokół wygrał w Osieku Wielkim

LKS rozbity przez Górnika, Sokół wygrał w Osieku Wielkim

Bez większych niespodzianek przebiegła III runda okręgowego Pucharu Polski. Najwyższe zwycięstwo odniósł Górnik Konin, pokonując LKS Ślesin 9:0.

Biało-niebiescy w powiatowych derbach już po pierwszej połowie prowadzili 4:0. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Zieliński, Mateusz Majer, Maciej Rojewski i Paweł Błaszczak. Po zmianie stron koninianie nie przestawali strzelać i dobili ostatecznie do dziewięciu goli. Najpierw drugi raz do siatki LKS trafił Kamil Zieliński, a później wynik podwyższali jeszcze Dawid Przybyszewski, Igor Witczak, Krystian Sobieraj i Szymon Ćwiek.

W kolejnej rundzie biało-niebiescy zmierzą się z Czarnymi Ostrowite. Beniaminek konińskiej okręgówki pokonał Tulisię Tuliszków 2:1. Czarni objęli prowadzenie w pierwszej połowie po bramce Łukasza Jaskulskiego. Wynik 1:0 utrzymał się aż do 80. minuty, gdy jeden z obrońców z Ostrowitego trafił do własnej siatki. Zaledwie trzy minuty później zwycięstwo i awans Czarnym zapewnił Tomasz Piguła.

Wysoki wynik padł również w Dobrowie, gdzie tamtejsza Warta Eremita uległa IV-ligowemu SKP Słupca aż 1:6. Słupczanie w kolejnej rundzie zagrają z Victorią Września, która pokonała 3:0 Polanina Strzałkowo.

Wyrównane starcie obejrzeli kibice w Kazimierzu Biskupim, gdzie tamtejszy Polonus mierzył się z Turem 1921 Turek. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1. W karnych lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 5:4.

Polonus w kolejnej rundzie zagra ze Zjednoczonymi Rychwał, którzy niespodziewanie wyeliminowali Olimpię Koło. Kolanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego zaledwie trzy minuty. Już chwilę później wyrównał Kacper Zioła, a jeszcze kilka minut później prowadzenie Zjednoczonym dał Karol Nowak. W drugiej połowie jeden z zawodników Olimpii dostał jeszcze czerwoną kartkę i ostatecznie zawodnicy z Rychwała zwyciężyli 2:1.

Bez niespodzianki zakończył się mecz GKS Osiek Wielki z Sokołem Kleczew. Gospodarze ulegli III-ligowcowi 1:4. Po 22 minutach kleczewianie prowadzili 2:0 po golach Jakuba Antosika i Jakuba Groszkowskiego. Nadzieje GKS dał Krystian Żywanowski. Po zmianie stron dwie bramki dołożyli jednak Joshua Balogun i Łukasz Cichos. Sokół w następnej fazie zagra z Orlikiem Miłosław, który rozbił Basztę Przedecz 7:0.

Kolejna faza rozgrywek odbędzie się 4 października.

LKS Ślesin - Górnik Konin 0:9 (3’, 52’ Kamil Zieliński, 24’ Mateusz Majer, 31’ Maciej Rojewski, 45’ Paweł Błaszczak, 58’ Dawid Przybyszewski, 67’ Igor Witczak, 76’ Krystian Sobieraj, 86’ Szymon Ćwiek)

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Mateusz Augustyniak (46’ Bartosz Andrzejewski), Andrzej Górski (56&39; Łukasz Wesołowski), Szymon Ćwiek, Jakub Wolski, Jakub Matusiak (56&39; Igor Witczak), Maciej Rojewski, Mateusz Majer, Aleks Sieradzki (46’ Krystian Sobieraj), Kamil Zieliński (56’ Dawid Przybyszewski), Paweł Błaszczak (46’ Sebastian Antas).

Czarni Ostrowite – Tulisia Tuliszków 2:1 (22’ Łukasz Jaskulski, 83’ Tomasz Piguła – 80’ gol samobójczy)

Tulisia Tuliszków (skład wyjściowy): Dawid Zajdel - Jarosław Gorgolewski, Maciej Laurenciak, Adam Kutkowski, Damian Brzęcki, Szymon Kunicki, Waldemar Michalski, Tomasz Kunicki, Adam Pacholski, Artur Raszewski, Szymon Matuszak.

Polanin Strzałkowo – Victoria Września 0:3

Warta Dobrów – SKP Słupca 1:6

Olimpia Koło – Zjednoczeni Rychwał 1:2 (Kacper Zioła, Karol Nowak)

Polonus Kazimierz Biskupi – Tur 1921 Turek 1:1 k. 5:4

Orlik Miłosław – Baszta Przedecz 7:0

GKS Osiek Wielki – Sokół Kleczew 1:4 (35’ Krystian Żywanowski – 17’ Jakub Antosik, 22’ Jakub Groszkowski, 60’ Joshua Kayode Balogun, 71’ Łukasz Cichos).