LM.plSportLKS rozbity przez Górnika, Sokół wygrał w Osieku Wielkim

LKS rozbity przez Górnika, Sokół wygrał w Osieku Wielkim

Bez większych niespodzianek przebiegła III runda okręgowego Pucharu Polski. Najwyższe zwycięstwo odniósł Górnik Konin, pokonując LKS Ślesin 9:0.

Biało-niebiescy w powiatowych derbach już po pierwszej połowie prowadzili 4:0. Na listę strzelców wpisywali się Kamil Zieliński, Mateusz Majer, Maciej Rojewski i Paweł Błaszczak. Po zmianie stron koninianie nie przestawali strzelać i dobili ostatecznie do dziewięciu goli. Najpierw drugi raz do siatki LKS trafił Kamil Zieliński, a później wynik podwyższali jeszcze Dawid Przybyszewski, Igor Witczak, Krystian Sobieraj i Szymon Ćwiek.

W kolejnej rundzie biało-niebiescy zmierzą się z Czarnymi Ostrowite. Beniaminek konińskiej okręgówki pokonał Tulisię Tuliszków 2:1. Czarni objęli prowadzenie w pierwszej połowie po bramce Łukasza Jaskulskiego. Wynik 1:0 utrzymał się aż do 80. minuty, gdy jeden z obrońców z Ostrowitego trafił do własnej siatki. Zaledwie trzy minuty później zwycięstwo i awans Czarnym zapewnił Tomasz Piguła.

Wysoki wynik padł również w Dobrowie, gdzie tamtejsza Warta Eremita uległa IV-ligowemu SKP Słupca aż 1:6. Słupczanie w kolejnej rundzie zagrają z Victorią Września, która pokonała 3:0 Polanina Strzałkowo.

Wyrównane starcie obejrzeli kibice w Kazimierzu Biskupim, gdzie tamtejszy Polonus mierzył się z Turem 1921 Turek. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1. W karnych lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 5:4.

Polonus w kolejnej rundzie zagra ze Zjednoczonymi Rychwał, którzy niespodziewanie wyeliminowali Olimpię Koło. Kolanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego zaledwie trzy minuty. Już chwilę później wyrównał Kacper Zioła, a jeszcze kilka minut później prowadzenie Zjednoczonym dał Karol Nowak. W drugiej połowie jeden z zawodników Olimpii dostał jeszcze czerwoną kartkę i ostatecznie zawodnicy z Rychwała zwyciężyli 2:1.

Bez niespodzianki zakończył się mecz GKS Osiek Wielki z Sokołem Kleczew. Gospodarze ulegli III-ligowcowi 1:4. Po 22 minutach kleczewianie prowadzili 2:0 po golach Jakuba Antosika i Jakuba Groszkowskiego. Nadzieje GKS dał Krystian Żywanowski. Po zmianie stron dwie bramki dołożyli jednak Joshua Balogun i Łukasz Cichos. Sokół w następnej fazie zagra z Orlikiem Miłosław, który rozbił Basztę Przedecz 7:0.

Kolejna faza rozgrywek odbędzie się 4 października.

LKS Ślesin - Górnik Konin 0:9 (3’, 52’ Kamil Zieliński, 24’ Mateusz Majer, 31’ Maciej Rojewski, 45’ Paweł Błaszczak, 58’ Dawid Przybyszewski, 67’ Igor Witczak, 76’ Krystian Sobieraj, 86’ Szymon Ćwiek)

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Mateusz Augustyniak (46’ Bartosz Andrzejewski), Andrzej Górski (56' Łukasz Wesołowski), Szymon Ćwiek, Jakub Wolski, Jakub Matusiak (56' Igor Witczak), Maciej Rojewski, Mateusz Majer, Aleks Sieradzki (46’ Krystian Sobieraj), Kamil Zieliński (56’ Dawid Przybyszewski), Paweł Błaszczak (46’ Sebastian Antas).

Czarni Ostrowite – Tulisia Tuliszków 2:1 (22’ Łukasz Jaskulski, 83’ Tomasz Piguła – 80’ gol samobójczy)

Tulisia Tuliszków (skład wyjściowy): Dawid Zajdel - Jarosław Gorgolewski, Maciej Laurenciak, Adam Kutkowski, Damian Brzęcki, Szymon Kunicki, Waldemar Michalski, Tomasz Kunicki, Adam Pacholski, Artur Raszewski, Szymon Matuszak.

Polanin Strzałkowo – Victoria Września 0:3

Warta Dobrów – SKP Słupca 1:6

Olimpia Koło – Zjednoczeni Rychwał 1:2 (Kacper Zioła, Karol Nowak)

Polonus Kazimierz Biskupi – Tur 1921 Turek 1:1 k. 5:4

Orlik Miłosław – Baszta Przedecz 7:0

GKS Osiek Wielki – Sokół Kleczew 1:4 (35’ Krystian Żywanowski – 17’ Jakub Antosik, 22’ Jakub Groszkowski, 60’ Joshua Kayode Balogun, 71’ Łukasz Cichos).