LM.plSportKonin. Podwójny turniej tenisistów. Grały deble i miksty

Konin. Podwójny turniej tenisistów. Grały deble i miksty

W sobotę Wojewódzki Turniej Deblowy w Tenisie o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Konin, w niedzielę Tenisowy Turniej Miksta - tak wyglądał weekend tenisistów z regionu konińskiego.

Dwa turnieje tenisowe rozegrali weekend zawodnicy z regionu konińskiego. Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę w turnieju delowym. Pierwsze miejsce w tych zawodach wywalczyła para Krzysztof Koszal i Radosław Dziubczyński. Zwycięzcy pokonali w finale Ludwika i Michała Wielińskich 6:4, 6:7, 12:10. Trzecie miejsca wywalczyli Wiesław Steinke i Jarosław Urban oraz Waldemar Domski i Jarosław Derdziński.

W niedzielę na korty wkroczyły już pary mieszane. Tym razem na czołowych miejsach stawali kolanie. Po złoto sięgnęli Alicja i Tomasz Szurgotowie, pokonując w finale Renatę i Roberta Woźniaków 6:2, 6:4. Na trzecich miejsach uplasowali się Justyna Kurzawa i Piotr Tomaszewski z Konina oraz Oliwia Łaskarzewska i Maciej Stelmasik, para mieszana z Konina i Koła.

Kolejny turniej tenisowy już w najbliższy weekend. 7 października odbędzie się tradycyjny Piknik Tenisowy na Zakończenie Sezonu.