LM.plSportKuszyński z Pucharem Warty Poznań, dziewięć medali Iskry Konin

Kuszyński z Pucharem Warty Poznań, dziewięć medali Iskry Konin

34 zawodników Iskry Konin wystartowało w sobotę w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar KS Warta Poznań. Po najwyższe trofeum udało się sięgnąć Adamowi Kuszyńskiemu.

Reprezentant Iskry Konin wywalczył łącznie trzy medale. Złoty krążek zdobył na dystansie 100 m stylem dowolnym. W wyścigach na 100 m stylem zmiennym i na 50 m stylem motylkowym koninianin był natomiast drugi. Wszystkie te wyniki pozwoliły również Adamowi Kuszyńskiemu na sięgnięcie po Puchar KS Warta Poznań.

Dwa medale z Poznania przywiózł również Maciej Tęcza. Koninianin był pierwszy na 100 m stylem motylkowym i drugi na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Czterech kolejnych zawodników Iskry zdobyło po jednym krążku. Borys Grabowski był drugi na 50 m stylem klasycznym, Piotr Waliszewski trzeci na 200 m stylem dowolnym, Anna Socha zdobyła brąz na dystansie 100 m stylem klasycznym, a Igor Kierejewski był trzeci na 100 m stylem klasycznym.

Dziewięć medali zdobytych przez Iskrę Konin dało konińskiemu klubowi siódme miejsce w klasyfikacji drużynowej. Łącznie wystartowało 40 zespołów.