LM.plSportPorażka Startu Konin z liderem. Lepsza Sparta Oborniki

Porażka Startu Konin z liderem. Lepsza Sparta Oborniki

Trzecią porażkę w sezonie zanotowali piłkarze ręczni Startu Konin. Na wyjeździe ulegli liderowi rozgrywek - Sparcie Oborniki.

Mecz w Obornikach od początku nie układał się po myśli konińskiej drużyny. Start miał problemy głównie w ataku, w ciągu piętnastu minut zespół Marka Salzmana zdobył zaledwie dwie bramki. Rywale natomiast trafiali regularnie. Gra Startu na chwilę się poprawiła, przewaga gospodarzy spadła do czterech bramek. W końcówce jednak Sparta znów przycisnęła i ostatecznie wygrała pierwszą połowę 17:9.

Po przerwie koninianie próbowali odrabiać straty, ale przewaga rywali była zbyt duża. Na dodatek dwóch zawodników Startu - Tomasz Trojanowski i Kamil Nadlewski - otrzymało czerwone kartki. Ostatecznie koninianie przegrali 24:35.

Była to trzecia porażka Startu w bieżącym sezonie. Pomimo przegranej zespół Marka Salzmana pozostał na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Start podejmie Tęczę Kościan.

Sparta Oborniki - Start Konin 35:24 (17:9)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman, Mateusz Rzewski - Marcel Urbański (2), Dominik Urbański (2), Maciej Roszak, Łukasz Górecki (1), Kamil Nadlewski (1), Filip Klapsa (2), Marek Salzman (1), Hubert Sobczak, Adrian Franaszek (7), Tomasz Trojanowski (1), Hubert Piguła (1), Bartosz Glinkowski (6).

źródło: Start Konin