Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPrzegrywali 0:1, odrobili straty. Sikorski dał trzy punkty

Przegrywali 0:1, odrobili straty. Sikorski dał trzy punkty

W ostatnim meczu na własnym terenie w tym roku SKP Słupca pokonał 2:1 LKS Gołuchów. Słupczanie wygrali pomimo, że już w dziewiątej minucie stracili bramkę.

Sobotnie spotkanie rozstrzygnęło się w zaledwie 22 minuty. Już w dziewiątej minucie prowadzenie LKS Gołuchów dał Krystian Banuszak. Goście nie mogli cieszyć się jednak zbyt długo, bowiem już cztery minuty później wyrównanie SKP zapewnił Jakub Woźniak.

W 22. minucie słupczanie objęli natomiast prowadzenie. Do siatki LKS Gołuchów trafił Kamil Sikorski. Do przerwy zespół Wojciecha Henke wygrywał 2:1.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli piłkarze z Gołuchowa, do bramki gospodarzy już jednak nie trafili. Słupczanie mogli dobić LKS akcjami z kontrataków, zabrakło jednak wykończenia. Na dodatek w 74. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kamil Sroka i SKP musiał kończyć mecz w dziesiątkę. Wygranej zespół ze Słupcy już jednak nie oddał.

Dzięki wygranej SKP Słupca utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Jeszcze przed zimą drużyna Wojciecha Henke może wskoczyć na jedną pozycję wyżej. Słupczanie mają bowiem jeszcze jeden mecz zaległy. W następny weekend zagrają z Polonią Kępno.

SKP Słupca - LKS Gołuchów 2:1 (13' Jakub Woźniak, 22' Kamil Sikorski - 9' Krystian Banuszak)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Daniel Bednarowicz, Marcel Koziorowski, Kamil Sroka, Michał Dreczkowski, Dariusz Gromanowski, Konrad Kobylarek, Kamil Sikorski (85' Kamil Michalak), Marcin Balalja (70' Sebastian Raczkowski).

LKS Gołuchów: Marcin Żółtek (46' Kamil Melka) - Damian Siek, Dawid Guźniczak, Krystian Benuszak, Artur Brzuśkiewicz, Grzegorz Kuś, Michał Laluk, Maciej Marcinkowski (46' Łukasz Pietrzak), Michał Marciszak, Krystian Robak, Mateusz Szkudlarski (55' Przemysław Skibiszewski).