WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Regaty Barbórkowe. KŻ KWB Konin wygrał w dwóch klasach

Dodano: 20.11.2017 11:10
Źródło: LM.pl

Paweł Czajkowski, Arkadiusz Cierpiał i Marriusz Heliński w klasie T3 oraz Grzegorz Zimny, Krzysztof Zimny i Radosław Lenartowski w klasie T2 to reprezentanci regionu konińskiego, którzy wygrywali w Zimowych Regatach Barbórkowych.

W tegorocznych zmaganiach na Jeziorze Pątnowskim wzięło udział aż 41 załóg rywalizujących w sześciu klasach. Walka na wodzie była zacięta, bo jak deklarowali uczestnicy: ,,Wszędzie przyjeżdża się po to, żeby wygrać i dobrze się bawić". 

Najliczniej obsadzone były klasy T2 i open, w których wystartowało po jedenaście załóg. W tej pierwszej klasie najlepsi okazali się reprezentanci regionu konińskiego: Grzegorz Zimny, Krzysztof Zimny i Radosław Lenartowski z KŻ przy KWB Konin, pływający na jachcie Calibra. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Marcin Macioszek, Mirosław Czech, Leszek Macioszek i Ewelina Macioszek z Poznania na jachcie Rafa 2. Najniższy stopień podium należał do Tomasza Fereta, Tomasza Makowskiego i Bartosza Mikołajczaka z Pomarańcza Sailing Team na jachcie Olivia R.

W klasie open pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci RJKP PoznańSKA: Norbert Nowacki i Andrzej Synowiec na jachcie Yoo. Drugie miejsce zajęła para Mateusz Gołąb i Jakub Tuschner z Hasta LA VISTA Poznań. Trzecia pozycja należała do Sławomira Rohde i Dariusza Wilischa z Wągrowca na jachcie Bakoma.

Osiem załóg wystartowało w klasie T1. Pierwsze miejsce wywalczyli żeglarze z Jarocina: Remigiusz Chłopocki i Przemysław Piechocki na jachcie Jeremi Mariner 20. Drugą pozycję wywalczyli reprezentanci KŻ przy KWB Konin: Jacek Wiśniewski, Bartosz Klama, Paweł Grabarczyk i Elżbieta Grzyb na jachcie Cysia. Trzeci byli Artur Niedziółka, Tomasz Pacek, Halina Pacek i Franek Pacek z Politechniki Poznańskiej na jachcie Stary Marych.

W klasie omega standard pływało pięć załóg. Pierwsza była para ze Szkunera Myślibórz Janusz Zimer i Tomasz Wiernicki na jachcie Błękitny. Drugie miejsce zdobyli Jan Springer, Bartosz Kaszubowski i Patrycja Spytek z JK Morski Roda Gdynia na jachcie VBW. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Krzysztof Łaszcz, Maciej Gałęzewski i Krzysztof Świtalski z Poznania.

W klasie omega sport wystartowały cztery załogi. Pierwsi byli Hubert Radzimowski, Marcin Nowak i Krzysztof Turza z PTTK Horyzont Gniezno na jachcie Tachion. Drugie miejsce wywalczyli Mateusz Szczepaniak, Piotr Śmietański i Szymon Sikorski z KŻ Energetyk na jachcie Pasat. Reprezentanci KŻ Energetyk zdobyli również trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Hetke, Jakub Grzelak i Paweł Linke na jachcie 40-latka.

Najmniej uczestników, zaledwie trzy załogi, miała klasa T3. Pierwsze miejsce zdobyli Paweł Czajkowski, Arkadiusz Cierpiał i Mariusz Heliński z KŻ przy KWB Konin na jachcie Kaprys. Drudzy byli reprezentanci KŻ Bryza: Roman Latanowicz, Krzysztof Spytek, Roman Ruminkiewicz i Andrzej Mielicki na jachcie Sea Hunter. Trzecie miejsce wywalczyli Grażyna Wróblewska, Krzysztof Karbowiak, Mirosław Dziedzic i Robert Mędrecki z KŻ przy KWB Konin na jachcie Queen.  • Regaty Barbórkowe. KŻ KWB Konin wygrał w dwóch klasach

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Foka!!!!!!!
Dodano: 20.11.2017 14:10    Przez: ~Kolega
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO