WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Regaty Barbórkowe. KŻ KWB Konin wygrał w dwóch klasach

Dodano: 20.11.2017 11:10
Źródło: LM.pl

Paweł Czajkowski, Arkadiusz Cierpiał i Marriusz Heliński w klasie T3 oraz Grzegorz Zimny, Krzysztof Zimny i Radosław Lenartowski w klasie T2 to reprezentanci regionu konińskiego, którzy wygrywali w Zimowych Regatach Barbórkowych.

W tegorocznych zmaganiach na Jeziorze Pątnowskim wzięło udział aż 41 załóg rywalizujących w sześciu klasach. Walka na wodzie była zacięta, bo jak deklarowali uczestnicy: ,,Wszędzie przyjeżdża się po to, żeby wygrać i dobrze się bawić". 

Najliczniej obsadzone były klasy T2 i open, w których wystartowało po jedenaście załóg. W tej pierwszej klasie najlepsi okazali się reprezentanci regionu konińskiego: Grzegorz Zimny, Krzysztof Zimny i Radosław Lenartowski z KŻ przy KWB Konin, pływający na jachcie Calibra. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Marcin Macioszek, Mirosław Czech, Leszek Macioszek i Ewelina Macioszek z Poznania na jachcie Rafa 2. Najniższy stopień podium należał do Tomasza Fereta, Tomasza Makowskiego i Bartosza Mikołajczaka z Pomarańcza Sailing Team na jachcie Olivia R.

W klasie open pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci RJKP PoznańSKA: Norbert Nowacki i Andrzej Synowiec na jachcie Yoo. Drugie miejsce zajęła para Mateusz Gołąb i Jakub Tuschner z Hasta LA VISTA Poznań. Trzecia pozycja należała do Sławomira Rohde i Dariusza Wilischa z Wągrowca na jachcie Bakoma.

Osiem załóg wystartowało w klasie T1. Pierwsze miejsce wywalczyli żeglarze z Jarocina: Remigiusz Chłopocki i Przemysław Piechocki na jachcie Jeremi Mariner 20. Drugą pozycję wywalczyli reprezentanci KŻ przy KWB Konin: Jacek Wiśniewski, Bartosz Klama, Paweł Grabarczyk i Elżbieta Grzyb na jachcie Cysia. Trzeci byli Artur Niedziółka, Tomasz Pacek, Halina Pacek i Franek Pacek z Politechniki Poznańskiej na jachcie Stary Marych.

W klasie omega standard pływało pięć załóg. Pierwsza była para ze Szkunera Myślibórz Janusz Zimer i Tomasz Wiernicki na jachcie Błękitny. Drugie miejsce zdobyli Jan Springer, Bartosz Kaszubowski i Patrycja Spytek z JK Morski Roda Gdynia na jachcie VBW. Trzecie miejsce na podium wywalczyli Krzysztof Łaszcz, Maciej Gałęzewski i Krzysztof Świtalski z Poznania.

W klasie omega sport wystartowały cztery załogi. Pierwsi byli Hubert Radzimowski, Marcin Nowak i Krzysztof Turza z PTTK Horyzont Gniezno na jachcie Tachion. Drugie miejsce wywalczyli Mateusz Szczepaniak, Piotr Śmietański i Szymon Sikorski z KŻ Energetyk na jachcie Pasat. Reprezentanci KŻ Energetyk zdobyli również trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Hetke, Jakub Grzelak i Paweł Linke na jachcie 40-latka.

Najmniej uczestników, zaledwie trzy załogi, miała klasa T3. Pierwsze miejsce zdobyli Paweł Czajkowski, Arkadiusz Cierpiał i Mariusz Heliński z KŻ przy KWB Konin na jachcie Kaprys. Drudzy byli reprezentanci KŻ Bryza: Roman Latanowicz, Krzysztof Spytek, Roman Ruminkiewicz i Andrzej Mielicki na jachcie Sea Hunter. Trzecie miejsce wywalczyli Grażyna Wróblewska, Krzysztof Karbowiak, Mirosław Dziedzic i Robert Mędrecki z KŻ przy KWB Konin na jachcie Queen.  • Regaty Barbórkowe. KŻ KWB Konin wygrał w dwóch klasach

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo Foka!!!!!!!
Dodano: 20.11.2017 14:10    Przez: ~Kolega
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO