LM.plSportZawodnik WKSW Tuliszków wygrał Otwarte Mistrzostwa Chorwacji

Zawodnik WKSW Tuliszków wygrał Otwarte Mistrzostwa Chorwacji

Albert Jesiołkiewicz, zawodnik Wielkopolskiego Klubu Sportów Walki Turek-Tuliszków oraz uczeń ZS CKU w Koninie wywalczył złoty medal na Otwartych Mistrzostwach Chorwacji w Karate Kyokushin.

Albert Jesiołkiewicz był jednym z sześciu reprezentantów Polski powołanych na mistrzostwa. Reprezentant WKSW Turek-Tuliszków startował w konkurencji kumite w kategorii juniorów starszych do 70 kg. W Chorwacji Jesiołkiewicz stoczył dwie walki, zdobywając złoty medal.

Pierwszy pojedynek zawodnik WKSW zakończył już w piętnastej sekundzie. Po efektownym kopnięciu z wyskoku reprezentant Polski znokautował rywala ze Słowenii. W drugiej walce Jesiołkiewicz mierzył się z Chorwatem. Również tę walkę zawodnik WKSW wygrał poprzez nokaut - kopnięciem na głowę mawashi geri jodan.

Dzięki temu zwycięstwu Albert Jesiołkiewicz wywalczył złoty medal oraz tytuł mistrza Chorwacji. Ponadto reprezentant Polski został nagrodzony przez sędziów wyróżnieniem dla najlepszego zawodnika mistrzostw.

Łącznie z Sambor Polacy przywieźli sześć medali, w tym dwa złote. W zawodach wystartowało 110 zawodników z Serbii, Węgier, Polski, Słowenii, Chorwacji, Bośnii i Hercegowiny.