Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportKuszyński najlepszy w kat. jedenastu lat w Pucharze KS Warta

Kuszyński najlepszy w kat. jedenastu lat w Pucharze KS Warta

Cztery medale przywieźli z Poznania pływacy Iskry Konin. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Dzieci o Puchar KS Warta stawał Adam Kuszyński.

W poznańskich zawodach wzięło udział pięciu zawodników Iskry Konin. Najlepsze wyniki osiągnął Adam Kuszyński, który wywalczył złote medale na 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Te wyniki dały mu tytuł najlepszego zawodnika w wieku jedenastu lat.

Dwa pozostałe krążki przywieźli do Konina: Maria Orłowska i Maksym Duras. Pochodząca z Turku pływaczka wywalczyła srebro na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Maksym Duras zdobył natomiast brąz na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Najbliższe zawody z udziałem pływaków Iskry Konin odbędą się już w najbliższą sobotę. Koninianie wystartują w Otwartych Mistrzostwach Mogilna.