LM.plSportBez Jaworskiego i Antasa, ale i tak wygrali. Trzy bramki Górnika

Bez Jaworskiego i Antasa, ale i tak wygrali. Trzy bramki Górnika

Drugi sparing podczas zimowego okres przygotowawczego wygrali piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali dziś w Łowiczu III-ligowego Pelikana.

Rywalem Górnika był dwunasty obecnie zespół III ligi gr. I. Biało-niebiescy przystąpili do spotkania bez kilku podstawowych zawodników. W kadrze zabrakło m.in. Sebastiana Antasa, Tarasa Jaworskiego i Dawida Przybyszewskiego. To nie przeszkodziło jednak zawodnikom Sławomira Suchomskiego pokonać rywali 3:1.

Wynik w pierwszej połowie otworzył Łukasz Wesołowski. Grający w sobotę w środku pola defensywny piłkarz Górnika uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i z ok. 25 metrów pokonał bramkarza rywali. Był to jedyny gol, który padł w pierwszej połowie spotkania.

Więcej bramek obejrzeć można było po zmianie stron. Najpierw, w 55. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Paweł Błaszczak, podwyższając prowadzenie Górnika. Asystę przy tym golu zanotował Krystian Robak. Chwilę później gospodarze zdobyli kontaktowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Michał Wrzesiński.

Ostatnie słowo w sobotę należało jednak do biało-niebieskich. W 76. minucie do bramki przeciwników trafił Aleks Sieradzki, ustalając wynik meczu na 3:1 dla Górnika Konin.

Był to piąty mecz kontrolny biało-niebieskich w zimowym okresie przygotowawczym i jednocześnie drugi zakończony wygraną Górnika. Kolejny sparing koninianie mają zaplanowany już na najbliższą środę. Rywalem Górnika będzie Widzew Łódź.

Pelikan Łowicz - Górnik Konin 1:3 (57' Michał Wrzesiński - 16' Łukasz Wesołowski, 55' Paweł Błaszczak, 76' Aleks Sieradzki)

Górnik Konin: Dominik Kąkolewski (46' Dawid Kołodziejczak) - Mateusz Augustyniak (46' Bartosz Świderski), Szymon Ćwiek (46' Dawid Śnieg), Robert Jędras, Michał Marszałek (70' Mateusz Augustyniak), Maciej Adamczewski (55' Jakub Matusiak), Łukasz Wesołowski (46' Krystian Robak), Piotr Radoszewski (55' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Krystian Sobieraj (70' Benjamin Trzepacz), Benjamin Trzepacz (46' Paweł Błaszczak).

źródło: własne/gornikkonin.pl/pelikan.lowicz.pl