facebook
wyszukiwarka

Trzecie miejsce Iskry na Drużynowych Mistrzostwach Choszczna

Dodano: 13.03.2018 13:30

Dwunastu reprezentantów Iskry Konin rywalizowało w II Drużynowych Mistrzostwach Choszczna. Koniński zespół wywalczył trzecie miejsce w rankingu medalowym.

Zawodnicy Iskry w Choszcznie stawali na podium osiemnaście razy. Po jednym złocie zdobyli Alan Bidziński, Maksym Duras i Borys Grabowski. Dwa pierwsi dołożyli do dorobku jeszcze trzy srebrne medale. Trzykrotnie na podium - dwukrotnie na drugich miejscach i raz na trzecim - stawały Klaudia Borkiewicz i Kalina Krakowska. Srebro i dwa brązy zdobyła Dominika Wesołek, a jeden brąz dołożyła jeszcze Marcelina Dunaj.

Iskra zdobyła również medale w sztafetach. Drużyna mieszana w wieku dwunastu lat zajęła drugie miejsce, a zespół w wieku jedenastu lat - trzecie miejsce. Oba zespoły rywalizowały na dystansie 50 m stylem zmiennym.

W sobotę start zaliczył również Piotr Waliszewski, który jako jedyny reprezentował Iskrę na zawodach Arena Grand Prix w Lublinie. Na trzech dystansach koninianin zajął czwarte miejsce (50 m motylkowym), 6. miejsce (100 m dowolnym) i 7. miejsce (200 m dowolnym).