WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: Kibicowski hit w Koninie, Sokół zagra w Toruniu

Dodano: 22.03.2018 14:53
Źródło: LM.pl

Dwa ciekawe starcia czekają w najbliższy weekend piłkarzy Górnika Konin i Sokoła Kleczew. Rundę wiosenną IV ligi rozpoczną natomiast Tur 1921 Turek i SKP Słupca.

Na ten mecz czekali ponad szesnaście lat

Gdy w grudniu zeszłego roku w naszym portalu ukazała się sonda na hit rundy jesiennej w III lidze, ponad 25% kibiców uznało, że będzie to spotkanie Górnika Konin z Kotwicą Kołobrzeg (więcej głosów dostał tylko mecz Górnik - KKS 1925). Dla koninian będzie to inauguracja rundy wiosennej w Koninie, dla Kotwicy - inauguracja rundy wiosennej w ogóle. W ostatni weekend kołobrzeżanie bowiem pauzowali z powodu wycofania się z rozgrywek Energetyka Gryfino. Zamiast tego meczu Kotwica zagrała sparing z Lechią Gdańsk, wygrywając 1:0. 

By obejrzeć zespół Kotwicy Kołobrzeg w Koninie fani Górnika musieli czekać niemal siedemnaście lat. Po raz ostatni oba zespoły zagrały ze sobą w ramach III ligi w sezonie 2001/2002. W pierwszym meczu w Koninie ówczesne Aluminium wygrało 2:0, w rewanżu lepsza była Kotwica. W późniejszych sezonach kołobrzeżanom udało się grywać nawet na szczeblu II ligi, w zeszłym sezonie Kotwica jednak musiała się z tym poziomem rozgrywek pożegnać.

Spotkanie z III ligą było dla Kotwicy dość trudne, ale w październiku w zespole z Kołobrzegu zmienił się trener. Od tego czasu drużyna prowadzona już przez Karola Szwedę nie przegrała, zdobywając w ośmiu spotkaniach 20 punktów (najwięcej z całej ligi). Na dodatek zimą do Kotwicy dołączyli m.in. Daniel Gołębiewski (w przeszłości m.in. Polonia Warszawa, Górnik Zabrze, czy Korona Kielce), Ołeh Majik (rezerwy Dynama Kijów), czy Krzysztof Wołkowicz (GKS Katowice, Wigry Suwałki).

Górnika Konin czeka więc ciężki mecz, ale koninianie muszą walczyć w każdym spotkaniu o punkty, by liczyć się w walce o utrzymanie w III lidze. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 24 marca o godz. 15.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie, a obejrzeć je będzie można również na żywo w portalu LM.pl.

Powrót Dębowskiego do Torunia

Pierwszy wiosenny wyjazd zaliczą w sobotę piłkarze Sokoła Kleczew. Ich rywalem będzie aktualny wicelider - Elana Toruń. Drugi zespół w tabeli u siebie przegrał tylko raz - 0:1 z Lechem II Poznań. W pierwszym meczu z Sokołem Kleczew Elana zwyciężyła 2:0 po bramkach Patryka Aleksandrowicza i Daniela Kraski. Zimą klub z Torunia pozyskał pięciu nowych zawodników, w tym Mateusza Stąporskiego i Dominika Kościelania, grających jesienią w II lidze.

Sokół do Elany traci tylko dwa punkty, ale zwycięstwo w Toruniu będzie naprawdę dużym wyzwaniem. W meczu nie zagra Michał Kozajda, zawieszony za żółte kartki. Wystąpić może natomiast Jakub Dębowski. Dla kapitana Sokoła będzie to symboliczny mecz - to właśnie w Toruniu doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na długie miesiące. 

Spotkanie pomiędzy Elaną Toruń a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Dunieckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29 w Toruniu. Transmisję z tego starcia przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport, a obejrzeć ją będzie można również w portalu LM.pl.

IV liga zaczyna wiosnę

Najbliższy weekend wyjątkowy będzie również dla IV-ligowców z regionu konińskiego, którzy mają szansę, po przymusowym tygodniu oczekiwania, rozpocząć rundę wiosenną. Z trzecią drużyną ligi - Pogonią Nowe Skalmierzyce - zagra Tur 1921 Turek. W pierwszym spotkaniu turkowianom udało się ugrać remis 1:1. W rewanżu faworytem jest Pogoń, która na własnym terenie wygrywa większość spotkań i bardzo rzadko traci punkty.

W Słupcy zagrają natomiast piłkarze SKP. Ich rywalem będzie szósty zespół IV ligi - Obra Kościan. Słupczanie u siebie są groźni, a Obra na wyjazdach gra ze zmiennym szczęściem, co zwiastuje ciekawe i wyrównane widowisko. Oba zespoły dzielą w tabeli trzy miejsca i sześć punktów, w sobotę zespół Wojciecha Henke ma szansę te straty zmniejszyć.

III liga gr. II:
24.03, godz. 15.00: Elana Toruń - Sokół Kleczew, Stadion Miejski im. Grzegorza Dunieckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29 w Toruniu - TRANSMISJA (KP Sport)
24.03, godz. 15.00: Górnik Konin - Kotwica Kołobrzeg, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie - TRANSMISJA.

IV liga gr. wielkopolska południowa:
24.03, godz. 15.00: SKP Słupca - Obra Kościan, Stadion Miejski przy ul. Gajowej w Słupcy
24.03, godz. 16.00: Pogoń Nowe Skalmierzyce - Tur 1921 Turek, stadion przy ul. Mostowej 1 w Nowych Skalmierzycach.



  • Piłkarska kolejka: Kibicowski hit w Koninie, Sokół zagra w Toruniu
Który III-ligowiec wywalczy w weekend komplet punktów?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MAM PYTANIE, CHCIAŁBYM JECHAĆ NA WYJAZDOWY MECZ DO TORUNIA !!!!!!!!! CZY JEST JAKIŚ CHOCIAŻ JEDEN ODWAŻNY I CHĘTNY KIBIC MOJEGO KOCHANEGO SOKOŁA KLECZEW !!!!! CHĘTNIE POJADĘ TYLKO NIE MAM Z KIM !!!!!!!!! A SAMEMU TO I NA ROPĘ ILE TRZEBA DAĆ, A Z KIMs TO ZAWSZE TANIEJ !!!!!!!! PROSZĘ O INFORMACJĘ POD NUMER 63 270 19 92 MIESZKAM św. KINGI 7, 62-540 KLECZEW : PROSZĘ O PILNY KONTAKT JEŻELI JEST CHOCIAŻ JEDNA OSOBA CHĘTNA TO Z PRZYJEMNOŚCIĄ POJEDZIEMY DOPINGOWAĆ NASZĄ KOCHANĄ DRUŻYNĘ :)
Dodano: 22.03.2018 18:41    Przez: ~SOKOL PANY
Tysiak ,dwa razy na sezon,a Konin ponad 70.000, to co to jest jak nie wioska !
Dodano: 22.03.2018 20:47    Przez: ~X
wszyscy na podwale tylko górnik mobilizacja
Dodano: 22.03.2018 15:52    Przez: ~stera
Mało biletów zostało na mecz Górnika z Kotwicą!
Dodano: 22.03.2018 17:15    Przez: ~24.03, godz. 15.00: Górnik
80 tys,ale 20 lat temu ! Teraz max 70 tys brak perspektyw w tej wiosce
Dodano: 23.03.2018 11:04    Przez: ~Ed

KOMENTARZE

wszyscy na podwale tylko górnik mobilizacja
Dodano: 22.03.2018 15:52    Przez: ~stera
Nie dziwice sie że garstka ludzi przychodzi oglądać ''wyczyny'' tych miernych piłkarzyków któryz prezentuja taki poziom że gdybym ja, a jestem po 30 zebrał swoich kumpli z lat szkolnych to podejrzewam że byśmy jeszcze wygrali z tymi śmiesznymi gwiazdkami. Pamiętam jak kiedys było Aluminium to sie chodziło na mecze, często był pełen stadion(8 tyśięcy ludzi) a teraz jak dobije raz w sezonie 1 tysiak to jest to normalnie hit niesamowity..... 1 tyśiać to na małe miasteczka przychodzi na mecz, tu powinno być co najmniej 2 tyśiace na każdym meczu a na hicie 5 tysięcy, widać jak to miasto upadło....
Dodano: 24.03.2018 10:45    Przez: ~Aluminium
Mało biletów zostało na mecz Górnika z Kotwicą!
Dodano: 22.03.2018 17:15    Przez: ~24.03, godz. 15.00: Górnik
A ile osób może wejść z 500:-)
Dodano: 22.03.2018 17:40    Przez: ~Soku
do soku widzisz fotke z tego artykułu to są kibice w koninie może nie wiesz bo wy tam w kleparzewie takich nie macie :) życze ci żeby do ciebie na wioskę po tysiąc latało bo są aspiracje i cały czas wysoko w tabeli , no ale cóż jaki klub tacy kibice ,na bandę najeników chodzi po 50 osób :) będzie po kasie to bedzie po klubie , bo kibiców i tak nie bedzie bo ich nie macie :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 22.03.2018 18:54    Przez: ~mały soku :) raczej soczek
Na tym zdjeciu jest moze z 200 kibica,drugie tyle bedzie mieszkancow,czyli max 400 wielka sprawa !
Dodano: 22.03.2018 19:51    Przez: ~Qba
Tysiak ,dwa razy na sezon,a Konin ponad 70.000, to co to jest jak nie wioska !
Dodano: 22.03.2018 20:47    Przez: ~X
do X TO NIECH SOKU WIEŚNIAK NIE PALI SZYDERY BO JAK ON Z DRABINA NA TRUSKAWKI LATAŁ, TO W KONINIE CO TYDZIEN PRZYCHODZIŁO PO 4000-5000 TYŚ , A BYWAŁO ŻE BYŁO 10000 12000 NA PUCHARACH
Dodano: 23.03.2018 19:47    Przez: ~DO BARANÓW Z KLECZEWA
Rekord frekwencji w Koninie to 8.000 nawet opisujac koninski sport gdzies pisano o tym,a teraz jest totalne dno !,a 12.000 to bylo,ale w Poznaniu na meczu PP z Wronkami,w Koninie z reguly na mecze aluminium przychodzilo w granicach 2-3 tys,a teraz przy 400 kibicach nazywamy hit
Dodano: 23.03.2018 22:02    Przez: ~Stary
Wolę 1000 na Górniku niż 30 osób na medyku w walce o mistrza polski. To miasto na ten moment na więcej nie stać bo dla władz bardziej liczy się kultura (kdk, mdk, oskard, ckis itd.) i skupianie swojej uwagi na niepotykanie się o coraz większe wtopy.
Dodano: 24.03.2018 08:25    Przez: ~misiek
Ile zostało?
Dodano: 22.03.2018 17:37    Przez: ~Xxx
ponoć 300
Dodano: 22.03.2018 18:41    Przez: ~ppfffff
A ile było w sprzedaży biletów ogólnie?
Dodano: 22.03.2018 21:07    Przez: ~kibic
ok tyśka
Dodano: 24.03.2018 08:26    Przez: ~mir
MAM PYTANIE, CHCIAŁBYM JECHAĆ NA WYJAZDOWY MECZ DO TORUNIA !!!!!!!!! CZY JEST JAKIŚ CHOCIAŻ JEDEN ODWAŻNY I CHĘTNY KIBIC MOJEGO KOCHANEGO SOKOŁA KLECZEW !!!!! CHĘTNIE POJADĘ TYLKO NIE MAM Z KIM !!!!!!!!! A SAMEMU TO I NA ROPĘ ILE TRZEBA DAĆ, A Z KIMs TO ZAWSZE TANIEJ !!!!!!!! PROSZĘ O INFORMACJĘ POD NUMER 63 270 19 92 MIESZKAM św. KINGI 7, 62-540 KLECZEW : PROSZĘ O PILNY KONTAKT JEŻELI JEST CHOCIAŻ JEDNA OSOBA CHĘTNA TO Z PRZYJEMNOŚCIĄ POJEDZIEMY DOPINGOWAĆ NASZĄ KOCHANĄ DRUŻYNĘ :)
Dodano: 22.03.2018 18:41    Przez: ~SOKOL PANY
ej sokół u mnie z parafii jest wyjazd do RYDZYKA zapisz się to może cię zabiorą , jeżeli nie będziesz na meczu to chociaż chłopakom na wsi pochwalisz się że byłeś w TORUNIU :) wklepiesz na FACEBUKU zameldowanie to bedzie wiarygodne i będziesz dumnie chodzić po wiosce i chwalić się jaki to z ciebie wielki kibic i pojechałeś za swoją drużyną :)
Dodano: 22.03.2018 18:47    Przez: ~do sokola wiesniaka
Co za wiesniak z tego, co temu kibicowi odpisał. Patola. A ty spojrzałes dziś w lustro? Słuchaj „miastowy”. Dla ciebie wydarzeniem jest mecz na czwartym szczeblu rozgrywkowym na starym stadionie, na który przyjdzie 400 osób w 80 tysięcznym mieście. I z kim zagrasz? Lech? Legia? Nieee... kotwica. Fakt. Będzie o czym wnukom opowiadać. Nie ma nic gorszego niż poczucie bycia miastowym u konińskiej patoli.
Dodano: 23.03.2018 09:39    Przez: ~Neutralny
80 tys,ale 20 lat temu ! Teraz max 70 tys brak perspektyw w tej wiosce
Dodano: 23.03.2018 11:04    Przez: ~Ed
Koniniaki ! Bedzie nie wiecej jak 500 ludzi, rzeczywiscie HIT !
Dodano: 22.03.2018 19:46    Przez: ~Lech
do lech ; dla niektórych to hit !!!!!!!! patrząc na twój tok rozumowania hitem jest np real - barca , albo psg - olimpic marsylia , a wcale nie musi być lech -legia , albo lech -wisła ? wiem że apetyt rośnie w miarę jedzenia , ale takie są koninskie realia inny poziom rozgrywek inne zapotrzebowanie , jak chcesz to przyjdz i przyprowadz kilku kolegów, a sadząc po wpisie kolegów z LECHA to już jak piszesz nie będzie 500 tylko 510 osób !!!!!!!!! zobacz z konina na lecha srednio jezdzi około 150 -200 osób , a nie fajnie by było jak by lech przyjechał do konina chociaż 100 osób tym bardziej że ma być pogoń sledzie i mogliby sobie razem po meczu gdzieś pogrillować , oni gościnnie a i byłby pretekst do spotkania się :) zobacz takie dobre kontakty na linii poznan -konin a jak sięgnę pamięciom to lech odwiedzał konin dwa razy na meczu ze śląskiem i na meczu z łks łódz przy czym z łks mieli grilować i nic nie wyszło a skończyło siętylko na mijance ...
Dodano: 23.03.2018 20:11    Przez: ~będący wpoznaniu fan GÓRN
Tysiak na 100% pęknie, czyli jak na Konin to i tak rewelacja. Na niczym innym na świeżym powietrzu więcej ludu nie zbierzesz.
Dodano: 22.03.2018 19:59    Przez: ~medyczek
REWALACJA !,ale tysiaka nie bedzie ! max 750 zobaczysz ! Kotwica wygra 5-2,sialalala
Dodano: 22.03.2018 20:28    Przez: ~START
mam rower dwuosobowy jak chcesz możemy jechać ale ty pedałujesz
Dodano: 22.03.2018 20:57    Przez: ~ no to jedziemy
Jakie miasto taki hit !
Dodano: 22.03.2018 22:23    Przez: ~Zx
A my ze szwagrem gramy w sobotę przy grillu .
Dodano: 23.03.2018 06:27    Przez: ~Kulas
To zagram z wami wezmę browarki i wlecę.
Dodano: 23.03.2018 09:00    Przez: ~grill
Górnik spadek Górnik! Górnik spadek Górnik! Jutro wpada Kotwica na to wasze kartoflisko, rozjeżdżamy ten wasz śmieszny klubik 2-5! Spadek Górnik spadek! A na trybunie co będzie? Znowu baloniki? Ha! Ha! Ha!
Dodano: 23.03.2018 10:54    Przez: ~Górnik Okręgówka
Twoja stara