LM.plSportBrązowy medal Iskry w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

Brązowy medal Iskry w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

Trzecie miejsce w rankingu medalowym zajęła Iskra Konin podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików. Zawody rozegrane zostały w Poznaniu.

W rywalizacji w Poznaniu wzięło udział siedmiu pływaków Iskry Konin. Reprezentanci naszego miasta zdobyli aż dziewiętnaście medali: dwa złote, jedenaście srebrnych i sześć brązowych. Ten wynik dał koninianom trzecie miejsce w rankingu medalowym.

Największy sukces w mistrzostwach odniósł Igor Kierejewski. Koninianin dwukrotnie stawał na najwyższym miejscu podium (na 200 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym), a także zdobył dwa srebrne medale (na 200 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym). Cztery krążki (trzy srebrne i jeden brązowy) zdobył Alan Bidziński, a po trzy - Klaudia Borkiewicz, Dominika Wesołek i Kalina Krakowska.

Zawodnicy Iskry zdobyli również dwa srebrne medale w rywalizacji sztafet. Drużyna w wieku dwunastu lat była druga na dystansie 4x50 m stylem dowolnym i 4x50 m stylem zmiennym.

Kolejne starty konińscy pływacy mają zaplanowane na 7 kwietnia. W Herbach k. Lublińca koninianie rywalizować będą w VII Międzynarodowym Mityngu Pływackim Szukamy Młodych Talentów im. Romana Banducha.

Wyniki Iskry Konin:
Igor Kierejewski: 1. 200 m grzbietowym, 1. 100 m grzbietowym, 2. 200 m klasycznym, 2. 100 m klasycznym.
Alan Bidziński: 2. 100 m dowolnym, 2. 100 m grzbietowym, 2. 100 m motylkowym, 2. 200 m grzbietowym.
Klaudia Borkiewicz: 2. 100 m dowolnym, 2. 100 m grzbietowym, 2. 200 m grzbietowym, 2. 5. 100 m motylkowym.
Dominika Wesołek: 2. 100 m klasycznym, 3. 200 m klasycznym, 3. 200 m zmiennym, 4. 400 m dowolnym.
Kalina Krakowska: 3. 200 m zmiennym, 3. 100 m motylkowym, 3. 100 m klasycznym, 4. 100 m dowolnym.
Oliwia Janiak: 6. 100 m grzbietowym, 9. 100 m klasycznym, 9. 400 m dowolnym, 11. 100 m dowolnym.
Jakub Gorzeń: 10. 200 m klasycznym, 11. 400 m dowolnym, 12. 100 m klasycznym, 14. 200 m zmiennym.
Sztafeta, dwanaście lat: 2. 4x50 m dowolnym, 2. 4x50 m zmiennym.