LM.plSportKLTC zainaugurowało sezon szosowy od Ślężańskiego Mnicha

KLTC zainaugurowało sezon szosowy od Ślężańskiego Mnicha

Ośmiu zawodników KLTC Konin wzięło udział w XXXI Wyścigu ,,Ślężański Mnich" w Sobótce. Był to pierwszy szosowy start konińskich kolarzy w tym sezonie.

Czterech koninian rywalizowało w kat. juniorów. Do pokonania mieli cztery okrążenia po osiemnaście kilometrów (łącznie 72 km). Na starcie wyścigu stanęło 136 zawodników. W tej stawce wysokie, piąte miejsce zajął Konrad Sosiński. - Cały wyścig był bardzo aktywny, brał udział w dziesięcioosobowej ucieczce, która rozegrała końcówkę wyścigu między sobą - podsumowuje jego występ Robert Kierejewski, trener KLTC Konin.

Równie dobre, czternaste miejsce wywalczył Dawid Kuderczak, a 23. był Mikołaj Kawa. Z wyścigu wycofać musiał się Michał Markowski. Kolarz z Konina brał udział w kraksie i nie był w stanie dokończyć zawodów.
Czterech reprezentantów KLTC Konin wystartowało w kat. młodzików. Do pokonania mieli jedno osiemnastokilometrowe okrążenie. W wyścigu wzięło udział 133 zawodników. Dziewięnaste miejsce wywalczył Kamil Kudliński, 25. był Patryk Wawrzyniak, 46. Konrad Waliniak, a 107. Sebastian Kaczmarek.

- W zawodach brała udział cała czołówka krajowa i jest to bardzo pozytywny wynik, jak na początek sezonu. Widać dobrze przepracowany okres przygotowawczy do sezonu kolarskiego - podsumował występ konińskich kolarzy trener Robert Kierejewski.

Kolejne starty już w najbliższy weekend. Zawodnicy KLTC wezmą udział w kryteriach towarzyszących Wyścigowi Szlakiem Bursztynowym. W sobotę koninianie jeździć będą w Stawiszynie, a dzień później w Kaliszu.