LM.plSportSylwia Matuszak w 1/8 finału Mistrzostw Europy U23 w szabli

Sylwia Matuszak w 1/8 finału Mistrzostw Europy U23 w szabli

Trzynaste miejsce wywalczyła Sylwia Matuszak w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w szabli, które rozgrywane były od zeszłej niedzieli w Erywaniu. 44. w turnieju mężczyzn był Mateusz Godlewski.

Sylwia Matuszak, szablistka KKSz Konin, zajęła najwyższe miejsce spośród czterech startujących w mistrzostwach Polek. W fazie pucharowej koninianka pokonała 15:9 Natalię Bugajewską z Mołdawii, a następnie w 1/8 finału przegrała 11:15 z Michelą Battiston z Włoch. Te wyniki dały jej trzynaste miejsce na 42 startujące zawodniczki.

W turnieju drużynowym Polki z Sylwią Matuszak w składzie zajęły dziewiąte miejsce na dziesięć drużyn. W pierwszej walce biało-czerwone przegrały 44:45 z Gruzinkami, a następnie pokonały 45:38 Białorusinki.

W turnieju mężczyzn Polskę i KKSz Konin reprezentował Mateusz Godlewski. Zmagania indywidualne koninianin zakończył na 44. miejscu na 48 zawodników. W fazie grupowej Godlewski pokonał Oscara Fernandeza Blanco (Hiszpania) i przegrał 1:5 z Balintem Kossuthem (Węgry), 3:5 z Sabą Sulamanidze (Gruzja), 3:5 z Lorenzem Kempfem (Niemcy), 1:5 z Jean-Philippem Patricem (Francja) i 3:5 z Federico Riccardim (Włochy).

Rywalizację drużynową Polacy z Mateuszem Godlewskim w składzie zakończyli na jedenastej pozycji na dwanaście zespołów. Biało-czerwoni w pierwszej walce przegrali 27:45 z Gruzinami, następnie ulegli 42:45 Hiszpanom i pokonali 45:42 Belgów.

Kolejne szermiercze zmagania już w najbliższą sobotę. W Poznaniu ogólnopolskim turnieju rywalizować będą młodzicy.